מחשבים מסלול מחדש: לראשונה יפעיל משרד התחבורה פרויקט מדידה ומחקר של פעילות התחבורה הציבורית, במודיעין מכבים רעות - כך הודיעה היום (שני) העירייה. הפרויקט, שיתחיל בתחילת שנת 2022, יבחן באמצעות חברה, שתיבחר על ידי משרד התחבורה, את השימוש של תושבי העיר בקווי התחבורה הציבורית, ובהתאם לכך יבוצע תכנון מחדש של מסלולי התחבורה הציבורית בעיר.
למעשה, מדובר בהרחבה של פיילוט שהתחיל בשנה האחרונה בערים אחרות, כאשר הפעם הפרויקט יבוצע בשיתוף העירייה, שנבחרה לקחת חלק במיזם לאחר פניית ראש העיר, חיים ביבס, לשרת התחבורה, מירב מיכאלי ולמנכ"לית המשרד, מיכל פרנק.
1 צפייה בגלריה
(אוטובוס של חברת קווים. צילום אילוסטרציה: מוטי קמחי)
קראו גם:
בעירייה מסבירים כי "מהלך זה נועד ללמוד את אופי השימוש בתחבורה ציבורית בעיר ובהתאם לנתונים שיופקו עשוי להביא לשיפור משמעותי באיכות חייהם של משתמשי התחבורה הציבורית בעיר ולעודד תושבים נוספים להשתמש בה". הבדיקה תיעשה בעזרת שני אמצעים: מדידה, תכנון ולקיחת נתונים ממערכות GPS, וכן נתונים של אפליקציות תחבורה שיוכלו לספר על הרגלי הנסיעה של המשתמשים ועל הביקושים וזמני ההמתנה לתחבורה.
נתונים אלו ינותחו על ידי אגף תכנון ומדידה במשרד התחבורה בשיתוף פעולה עם אגף תכנון אסטרטגי ומחקר בעירייה, ויהוו חלק ממאגרי הנתונים של מרכז החדשנות בהתאם למודל "עיר חכמה".
כזכור, העירייה פיתחה באמצעות אגף מחשוב וטכנולוגיות מידע, בשיתוף עם מינהל השרות, אפליקציה עירונית שבה ממופים הקווים, התחנות והמסלולים בזמן אמת, תוך אפשרות לפניית תושבים למוקד העירוני. בנוסף, בתקופה הקרובה צפוייה העירייה, בשיתוף עם משרד התחבורה, להקים מספר תחנות חכמות.
חיים ביבס, ראש העיר: "אני מברך על ההחלטה לצרף את עירנו לפיילוט החשוב של משרד התחבורה. הפיילוט יכול להוות game changer למצב התחבורה הציבורית בעיר, במיוחד לאור העובדה שעירנו תגדל בקרוב משמעותית ועלינו לספק לתושבים תחבורה ציבורית מצוינת ולעודד אותם להשתמש בה כחלק מאיכות החיים הגבוהה"
שלמה פסי, סגן ומ"מ ראש העיר מחזיק תיק התחבורה, הוסיף: "כשהעיר מודיעין נבנתה, התחבורה הציבורית באה אחריה והתוצאה הנוכחית לא מספיק טובה. הפיילוט שיבוצע, יאפשר לנו ללמוד את צרכי התושבים ולתכנן את קווי התחבורה באופן שישרת בצורה מיטבית את התושבים, שיחסוך זמן יקר ויאפשר לתזמן את הזמנים שלהם בנוחות וביעילות לרמת השירות שמצופה בשנת 2022".
כל העדכונים - חדשות מודיעין