כ־150 מתושבי הרחובות יער הזורע ויער בן שמן בשכונת נופים במודיעין יכולים להתעודד לאור התפתחות חיובית מבחינתם בפרויקט הבנייה במגרש מספר 801 בצומת הרחובות, לאחר שנודע כי בעירייה הוחלט לצמצם את היקף הבנייה במגרש.
1 צפייה בגלריה
השטח שבו ייבנה הפרויקט
השטח שבו ייבנה הפרויקט
השטח שבו ייבנה הפרויקט
(צילום פרטי)
קראו גם:
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בראשה עומד ראש העירייה חיים ביבס, הגישה לאחרונה לוועדות התכנון התנגדות לשינוי שביקשו לעשות בשטח אנשי חברת הבנייה "אביסרור", שאמורה להקים במקום פרויקט דיור לשכירות לטווח ארוך.
מאבקם של תושבי השכונה המתגוררים מסביב למגרש, הממוקם בחלקה הצפון־מערבי של השכונה החדשה, החל בחודש אוגוסט האחרון, אחרי שלתושבים נודע כי על המגרש יוקם פרויקט לשכירות לטווח ארוך, וזאת במקום פרויקט לדיור מוגן שהיה אמור להיבנות בו על פי תוכנית בניין העיר (תב"ע) המקורית.
על פי התוכנית שהגיעה לידי התושבים, קיבלו אנשי חברת אביסרור אישור עקרוני להקמת שלושה בנייני מגורים בגובה של עשר קומות כל אחד.
תושבי השכונה שכרו את שירותיו של עורך דין שהגיש בשמם התנגדות מפורטת, שעיקרה טענות לפגיעה משמעותית באיכות החיים שתיגרם לתושבי הרחובות הסמוכים בשל הקמתו של המיזם, בין היתר בגלל עומסי תנועה, פגיעה בנוף וצפיפות אוכלוסין.
בתגובה שהעבירה בזמנו העירייה נמסר כי הקמת המיזם תאפשר לבני העיר דיור מוזל, וכי הובטח לתושבים שלכל היותר יוקמו באתר 85 יחידות דיור המותאמות מבחינת גודלן למשפחות צעירות.
לאחרונה גילו תושבי השכונה כי לשכת מהנדס העיר העבירה מספר התנגדויות לתוכנית שהופקדה בוועדות התכנון על ידי אנשי חברת אביסרור.
על פי מסמך זה, מאשרת העירייה בנייה של בנייני מגורים עד שבע קומות במקום עשר קומות בתוכנית המקורית, ואינה מאשרת בנייה של יותר מ־80 יחידות דיור.
בכל הקשור לשטחים נוספים במגרש, מתנגדת העירייה לתוספת בנייה של שטחי מסחר כפי שביקשו אנשי חברת אביסרור וממליצה על הקמת חניון תת־קרקעי שיצמצם את עומסי החניה הצפויים ברחוב לאחר השלמת הפרויקט.
אנשי שכונת נופים מעודדים מעמדת העירייה, אולם מבטיחים להמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות הצפויות בנושא בחודשים הקרובים בדיוני ועדות התכנון.
"נראה שבעירייה הפנימו שהפגיעה בתושבים תהיה קשה, וטוב שהקשיחו עמדות", אומרים תושבי השכונה, "אבל המאבק לא הסתיים ונילחם כדי שלא תיגרם לנו פגיעה בנכסים ובאיכות החיים".