בהתאם להנחיות החדשות שקבעה הממשלה, ונכנסו לתוקפן ביום שישי ה- 7.1, ולפיהן משמשות בדיקות האנטיגן ככלי המרכזי באבחון הנגיף עבור אוכלוסייה מתחת לגיל 60 ואנשים ללא מחלות רקע, נערכת העירייה לחלוקת ערכות האנטיגן בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים במודיעין.
1 צפייה בגלריה
בדיקת אנטיגן
בדיקת אנטיגן
בדיקת אנטיגן
(צילום: אולגה פרסמן)
בעירייה ציינו כי נכון להיום יש כמות מסוימת של ערכות בבתי הספר היסודיים (שנשלחו במסגרת "כיתה ירוקה״) אולם אין מספיק כדי לחלק לכולם עד שיגיע מלאי נוסף ממשרד הבריאות.
קראו גם:
כמו כן, ציינו בעירייה, כי יש לארגן מחדש את הערכות (שמתקבלות בקיטים של 20 ערכות ויצירת קיטים של 3 ערכות). התהליך הכולל צפוי לארוך מספר ימים, ועם סיומו יחולקו הערכות לכל התלמידים ואנשי הצוות בגנים ובבתי הספר היסודיים.
במקביל, בתי הספר העל יסודיים יקבלו ערכות ממשרד הבריאות בימים הקרובים.
ראש העירייה, חיים ביבס, נפגש ביום ראשון לשיחות זום עם ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, מנהלי בתי הספר היסודיים ומנהלי בתי הספר העל יסודיים והודה להם ולצוותי בתי הספר על העבודה הלא פשוטה שלהם בניהול בתי הספר בכלל ובעת הזו בפרט.
עוד הוסיף ביבס כי מבחינתו, המנהלים הם המנהיגים בשטח ולכן הם יודעים להפעיל שיקול דעת אחראי בניהול בית הספר באופן הטוב והנכון ביותר, בין אם קיום לימודים פרונטליים ובין אם קיומם בזום, זאת בהתאם למצב התחלואה בבית הספר. בזום לקחו חלק גם מפקחות בתי הספר מטעם המחוז, משרד החינוך.
במפגשים הללו הבהיר ראש העירייה כי העירייה תסייע למנהלים ותעמוד לצידם לכל תקופת המאבק בהתפרצות נגיף הקורונה.
לעדכונים - חדשות מודיעין