באגף החינוך של עיריית מודיעין החלו לאחרונה לפעול לעיצובו הפדגוגי והחינוכי של בית ספר על־יסודי חדש שיוקם בחודשים הקרובים בשכונת מורשת ההולכת ונבנית במערב העיר. ייחודו של המוסד החינוכי יהיה בכך שהוא יפעל תחת אחריות זרם החינוך הממלכתי־דתי (ממ"ד), אך יתקיימו בו שיעורים מעורבים, בכיתות שבהן ילמדו יחד נערים ונערות.
1 צפייה בגלריה
שכונת מורשת
שכונת מורשת
שכונת מורשת
( צילום פרטי)
קראו גם:
בשבוע שעבר פורסמה ברחבי העיר חוברת הסבר בנוגע לאופיו העתידי של בית הספר, והורים לתלמידים שיגורו בשנת הלימודים הבאה בשכונת מורשת או בשכונות סמוכות, הוזמנו לפעול יחד כצוות חשיבה לפיתוח "זהותו" של המוסד החינוכי.
על פי העקרונות שפרסם אגף החינוך העירוני, על אף שבית הספר יהיה חלק מהזרם הממ"ד, לא יחויבו התלמידים בלימודי תל"ן תורנית ולא יהיו חייבים ללמוד לימודי העשרה בנושאי דת והלכה, כפי שמתבצע בתיכוני ממ"ד אחרים ברחבי העיר.
היבט נוסף הוא כי על אף שאורח החיים בבית הספר יכלול קוד לבוש ותפילת בוקר לכל התלמידים וכיתות האם יהיו נפרדות לבנות ולבנים, תתקיים גם למידה משותפת במסגרתה ילמדו בנות ובנים יחד בקבוצות לימוד בתחומים מסוימים.
מי שנבחר על ידי העירייה להוביל את גיבוש צוות ההורים שיסייע בהקמת בית הספר החדש הוא חבר מועצת העיר עמיעד טאוב, המכהן בין השאר כיו"ר הוועדה לחינוך ונוער דתי.
"מאז פרסום הדברים פנו אליי לא מעט מקרב תושבי העיר, ורבים מהם ביקשו לקבל עוד פרטים על המתוכנן להתרחש בבית הספר, ואני שמח שהנושא מעורר עניין", אומר טאוב. "יש מגוון דעות ולצד התלהבות רבה מהרעיון והירתמות לסייע, יש גם מי שחושבים שהרעיון של חינוך משולב במגזר הדתי אינו רעיון מתאים, ואנחנו מקבלים הכל באהבה. כרגע אנחנו בשלבי התארגנות ומקווים שכל יתנהל כשורה, בדרך להוצאה לפועל של מיזם ייחודי וחשוב".