מיזם מיוחד, שמטרתו גיוס כספים לרכישת סלי מזון עבור משפחות נזקקות לקראת חג הפסח, עלה בשבוע שעבר לרשת JGive למימון המונים, במסגרת פרויקט שיזמה משפחתו של איציק סביון ז"ל, תושב ירושלים שנפטר לפני כשנה מדום לב בעודו בן 50 בלבד.
2 צפייה בגלריה
"היה איש שמח ועסוק בחיים". איציק סביון ז"ל
"היה איש שמח ועסוק בחיים". איציק סביון ז"ל
"היה איש שמח ועסוק בחיים". איציק סביון ז"ל
(צילום: באדיבות המשפחה)
מטרת הפרויקט, שכותרתו "איציק בליבנו לעד", היא גיוס של 32 אלף שקלים, ונכון ליום שני שעבר, גייסו בני משפחתו וחבריו כבר יותר ממחצית הסכום, ומי שמסייעים להם בתהליך הם אנשי עמותת סח"י (סיירת חסד ייחודית).
מי שהגתה את רעיון ההנצחה המרגש היא אחת מאחיותיו של איציק, לילך, תושבת מודיעין ואשת חינוך מתיכון ברנקו וייס.
"אחרי מה שקרה לנו, דיברנו בינינו שלושת האחים שנשארו אחרי לכתו של איציק, על הדרך בה נוכל להנציח ולזכור אותו", מספרת סביון. "זה דבר שאני הייתי עסוקה בו המון ‑ איך זוכרים את אחי היקר, ולא רק בעצב, כי איציק היה איש שמח ועסוק בחיים, ואני משוכנעת שאם היה יכול, היה אומר לנו לעשות לזכרו דברים טובים. "במקביל, אחד התפקידים בהם אני עוסקת בתיכון הוא נושא המעורבות החברתית ‑ איך להפוך את התלמידים לאזרחים טובים יותר, שרואים את הסביבה.

2 צפייה בגלריה
תלמידים ישתתפו במיזם. איציק סביון ז"ל
תלמידים ישתתפו במיזם. איציק סביון ז"ל
תלמידים ישתתפו במיזם. איציק סביון ז"ל
(צילום: באדיבות המשפחה)

"חשבתי על פרויקט שיחבר את התלמידים למסר הזה, ותמיד היה לי בראש הרעיון של קמחא דה פסחא ‑ חבילות לנזקקים לקראת החג, ואז כל הנקודות התחברו יחד".
לאחר שהבינה כי זה מה שהיא רוצה לעשות, שיתפה סביון ברעיון את בני משפחתה, וזכתה כמובן לתמיכה. "דיברנו על זה, ההורים והאחים, והסכמנו שזו דרך טובה להנציח את איציק", היא אומרת. "יצרנו קשר עם אנשי עמותת סח"י, והם אמרו לנו שהם יעזרו לנו במה שצריך, וכך מצאנו את הדרך. גיוס ההמונים הוא חלק אחד של המיזם, ובחודש מרץ התלמידים יבצעו איסוף של מוצרי מזון נוספים, ויארזו אותם במשרדי העמותה ובבית הספר.

קראו גם:

"זה אמור להיות משהו מאוד מרגש, בוודאי ברמת המשפחה ועבורי, ופרט להנצחה של איציק, יש פה הנגשה של הנושא לנוער ולחיבור עם התלמידים".
פורסם לראשונה: 07:19, 20.02.23