גם השנה בשני ימי החג של ראש השנה הקרובים תקיים תוכנית 'יחד' של רשת 'אור תורה סטון', בשיתוף 'ארגון רבני צהר' והחברה למתנ"סים, את ארועי "שופר בפארק" במודיעין.
האירוע יתקיים בעשרות מוקדים שונים בהם פארק עמק האלה, פארק מגדל הלבנון במשואה, פארק החבלים ברחוב אלי כהן, פארק הדגים בעמק הדותן, פארק ענבה ליד האגם, מרכז מסחרי לב רעות, פארק עמק איילון, פארק מגדל דוד, ועוד (שעות וימים מדויקים באתר צהר).
תוקעים בשופר. צילום: באדיבות אור תורה סטוןתוקעים בשופר. צילום: באדיבות אור תורה סטון
תוקעים בשופר. צילום: באדיבות אור תורה סטון
(תוקעים בשופר. צילום: באדיבות אור תורה סטון)
האירועים יכללו תקיעות שופר המוניות לצד פעילויות חוויתיות ברוח החג. מטרת האירועים לאפשר למשפחות וישראלים מכל הגילאים שאינם פוקדים את בתי הכנסת בראש השנה, להתחבר לערכי החג ברוח ישראלית-יהודית חווייתית.
מלבד תקיעת השופר המסורתית, ייערכו בכל אחד מהמוקדים פעילויות לכל המשפחה הכוללות שירי חג, חוויה, ועוד שיאפשרו למשתתפים להיחשף לתכני וסמלי ראש השנה כחלק מחוויה משפחתית מהנה וחגיגית ברוח החג.
הרב כתריאל (קנת') ברנדר נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון מדגיש כי "כפי שהיהדות שייכת לכולם כך גם בוודאי חגי תשרי שייכים לכולם. חשוב שכל אחד ואחת בעם ישראל ירגיש קשר להיסטוריה, למורשת ולסמלי העם היהודי, כל אחד בדרכו ועל פי תפישת עולמו, מתוך עיקרון שמדגיש כי הבדלי השבטים הקיימים ביננו אינם משנים את העובדה כי כולנו עם אחד".
יו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו: "אנו פועלים לחיבור לערכי החג ולמעגלי החיים לכלל החברה, להעצמת המפגש כמנוע של זהות והזדהות. כחלק מכך, אנו מקיימים את אירועי 'שופר בפארק', שמטרתם לאפשר לאנשים הרוצים בכך, להרגיש את החיבור למהותו ולערכיו של החג".
מנכ"ל אור תורה סטון ינון אחימן: "דווקא לאור התקופה האחרונה שבה היינו עדים לשיח פופוליסטי, משסה ומפלג בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית, אנו רואים חשיבות רבה בקיום פעילויות שמסירות את החומות בין המגזרים השונים, כשאנו מבקשים להדגיש כי ראש השנה וסמלו המרכזי – השופר שייכים לכל המגזרים בעם ישראל, כל איש בדרכו".
אירועי "שופר בפארק", המתקיימים זו השנה החמישית, הינם חלק מהפעילות לציבור הרחב שמקיימים רכזי תוכנית 'יחד' מבית אור תורה סטון לאורך השנה כולה בשיתוף עם החברה למתנ"סים ומרכזיים קהילתיים ברחבי הארץ.