כשנה אחרי שפעילות שהובילו במשך שנים הביאה להכרזת רשויות התכנון במדינה על הגבעות הדרומיות שבפאתי מודיעין כגן לאומי, עמלים בימים אלה פעילי הסביבה לקידומה של תוכנית דומה באיזור עמק הצבאים.
מטרת התוכנית היא להכריז על השטח כמרחב טבעי, שנאסרת בו בנייה או סלילת דרכים. קידומה מבוצע במקביל לפעולות נוספות שנוקטים פעילי הסביבה ומאות מתושבי העיר והאיזור כדי למנוע סלילת כביש חדש בשטח העמק, הממוקם בין העיר ליישובים לפיד וכפר רות, ונגד הקמתה של תחנת משנה לאספקת חשמל המתוכננת להיבנות באיזור צומת מכבים.
1 צפייה בגלריה
הסיור בשטח
הסיור בשטח
הסיור בשטח
(צילום פרטי)
קראו גם:
באמצע השבוע שעבר סיירו פעילי הסביבה, בהם אנשי עמותת "תושבים משפיעים במודיעין" בשטח המדובר עם מוטי קפלן, מתכנן ותיק ומנוסה, וזאת אחרי שהעבירו לידיו חומר רב העוסק בייחודו של עמק הצבאים והשטח הטבעי מסביבו. במהלך הסיור, שנמשך כשעתיים, ביקר קפלן באתרי הטבע, המורשת והארכיאולוגיה באיזור והתרשם מהמגוון הרחב המאפיין את סביבתו.
כעת אמור קפלן לעבוד על הכנתה של תוכנית מקצועית שתועבר לרשויות ובה מידע רב על השטח, בצירוף המלצה מקצועית ובקשה כי האיזור יוכר כגן לאומי, צעד שעשוי לבטל את הוצאתן לפועל של התוכניות להקמת תשתיות בשטח.
"עשינו צעד ממשי ראשון בדרך להקמת גן לאומי בעמק הצבאים, והתוכנית שמוטי קפלן יכין אמורה לכלול את החלופות ליוזמות הפיתוח ההרסניות שיחריבו את פנינת הטבע המדהימה הזו", אומרים הפעילים.
לדבריהם, הם מקווים כי ההישג שאליו הגיעו לאחרונה ‑ העלאת הנושא לדיון בוועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת ‑ יסייע להם גם בצעד זה.
"נמשיך להיאבק למען הגנה על הצבאים והעמק למען ילדינו ונכדינו, כדי שיישאר להם מעט טבע ליד הבית", מבטיחים הפעילים, "ונקווה שהציבור ימשיך ויביע בנו תמיכה".
כל העדכונים - חדשות מודיעין