ביער הקהילתי כבר ביקרתם? בתקופה האחרונה, מתקיימות ביער, הממוקם במכבים, פעילויות פנאי, חלקן עם תוכן סביבתי, בתשלום סמלי, בהובלת קק"ל ואגף קהילה בעירייה.
1 צפייה בגלריה
היער הקהילתי של מודיעין
היער הקהילתי של מודיעין
היער הקהילתי של מודיעין
(צילום: דוברות העירייה)

היער הקהילתי נחנך בשנת 2022, כאשר נחתמה אמנת יער קהילתי ע"י ראש העיר, חיים ביבס, נציגי קק"ל ונציגי הקהילה. היער מהווה מודל המבוסס על חיבור תושבים ליער במטרה לשמור עליו ולשפר את חיי התושבים.
על היער אחראי פורום של נאמני יער המורכב מתושבים ואגף קהילה, אשר יוצקים תכנים חווייתיים ביער, כך למשל נערכו פעילויות של ניטור פרפרים, סיור ליקוט, צ'י קונג, מעגל תיפוף, הכנת כלים מהאדמה ועוד. בהמשך גם מתוכננים קונצרטים ואירועים מוסיקליים.
בקרוב יתקיים סקר יזום של קק"ל על היער הקהילתי, על מנת שניתן יהיה ליצור תכנית פעילות מדויקת יותר עבור התושבים.
ניתן להגיע ליער שנמצא קרוב לבית וליהנות עם המשפחה והחברים. מהעירייה נמסר כי כמו בכל רחבי העיר (למעט פארק המנגלים בפארק הטכנולוגי), אין להדליק אש בשטחי היער. היער ממוקם לאורך רחוב נוף קדומים במכבים. לפרטים נוספים והצטרפות ניתן לפנות למרכז קהילה "צבעוני".

קראו גם:

זיוה אסא מנהלת אגף קהילה: "היער הקהילתי, בהובלת קק"ל, מחבר ומקרב בין התושבים לסביבה הטבעית, מקדם ערכים סביבתיים של שמירה על הסביבה וחיבור לטבע ומקרב בין אדם לאדם ובין אדם לסביבה. מרגש לראות את מעורבות התושבים בנעשה ביער הקהילתי."