בצל המלחמה ותרחישי החירום השונים העלולים לקרות בעקבותיה ובכלל, עלתה לאוויר בימים אלו חוברת הנחיות לשעת חירום עבור תושבי מודיעין-מכבים-רעות.
1 צפייה בגלריה
החוברת שהוכנה
החוברת שהוכנה
החוברת שהוכנה
(צילום: דוברות עירית מודיעין)

החוברת הוכנה על ידי העירייה בשיתוף עם פיקוד העורף, כחלק מההסברה המקיפה בזמן המלחמה, על מנת שהתושבים יהיו ערוכים בזמן אמת ויקבלו את כל המידע הנדרש מרוכז ובגובה העיניים.
מדובר בחוברת מונגשת ומקוונת, הנמצאת באתר העירייה, כך שניתן לעיין בה בכל מקום וזמן בצורה נוחה ופשוטה. בחוברת ניתן למצוא את כל הקישורים הנדרשים לעדכוני חירום בערוצים הרשמיים של העירייה באמצעות סריקת ברקוד במכשירים הניידים.
בנוסף, עוסקת החוברת בתרחישי קיצון שונים כמו ירי טילים או רעידת אדמה, מה לעשות כאשר אין חשמל או מים, הענקת עזרה ראשונה, סוגי ההתרעות של פיקוד העורף, כיצד יש להכין את המרחב המוגן ועוד. עוד עוסקת החוברת גם בפן הרגשי עם הנחיות להורים להתמודדות עם תגובות הילדים בשעת חירום.
ניתן לצפות בחוברת באתר העירייה וכאן.

קראו גם:

ראש העיר, חיים ביבס: "המלחמה, שהחלה בהתקפת הטרור בשבעה באוקטובר, יצרה מציאות ביטחונית חדשה בה מתעצמת אחריות העירייה להגביר את המוכנות והעירנות העירונית. כבר מהימים הראשונים ללחימה דאגנו להקים כיתות כוננות יחד עם המשטרה ואת משמר העיר שמחזקות ומעבות את מערך הביטחון העירוני והתקנו אמצעים טכנולוגיים ופיזיים באזור גדר המערכת במכבים. אנחנו נמשיך להיות מוכנים ע"מ שנוכל להמשיך ולפעול ביעילות להצלת החיים".