צבי ויזל, שורד שואה בן 92 ממודיעין, זכה בשבוע שעבר למחווה מרגשת במיוחד לרגל יום הולדתו, בשעה שתלמידי ישיבת בני עקיבא לפיד "תורת נחום" בעיר ארגנו לו מסיבת יום הולדת, והוקירו את פועלו למענם.
מזה כעשור מלווה ויזל, ששרד את זוועות מלחמת העולם השנייה, את תלמידי הישיבה המתכוננים לקראת המסע לפולין, למחנות הריכוז ולערים המרכזיות בהן התגוררו יהודים עד לפרוץ המלחמה.
1 צפייה בגלריה
"מרגש". צבי ויזל
"מרגש". צבי ויזל
"מרגש". צבי ויזל
(צילום: ישיבת בני עקיבא)
קראו גם:
מדי שנה נפגש ויזל עם התלמידים, ומשמש כאיש העדות החיה שלהם לזוועות שהתחוללו באירופה באותם הימים, ומאפשר להם הצצה, נדירה בימינו, לאותה תקופה חשוכה.
לויזל, שהוא אחד מתאומי מנגלה האחרונים שעוד נותרו בחיים, מלאו בשבוע שעבר 92, ולרגל האירוע המרגש, ערכו לו תלמידי הישיבה מסיבת יום הולדת.
"בשנתיים האחרונות, שחלפו בצל התפשטות הקורונה, אין אמנם מסעות לפולין, אבל אנחנו מקפידים להזמין את צבי, כדי שיספר לתלמידים על מה שהיה", אומר מנהל הישיבה, הרב שמואל רוזנבלום. "המחשבה שלנו הייתה לעשות משהו שונה ליום הולדתו, מעבר למפגש החשוב איתו. חשבנו לערוך לו מסיבה של ממש, וגם במהלכה צבי סיפר לתלמידים, שלא זכו לצאת השנה למסע המיוחד, על שהתרחש באותם ימים".
המסיבה לויזל התקיימה בבית המדרש של הישיבה התיכונית, ובמהלכה רקדו סביבו התלמידים, דבר שריגש אותו מאוד.
"כל מה שאני רוצה זה להעביר מסר של חיים ושל נתינה, להעניק ולהעביר הלאה את חוויית החיים שלי", אומר ויזל. "האווירה במסיבה הייתה שמחה מאוד, והיה מרגש לראות עשרות תלמידים רוקדים לכבודי. זה כיף לתת, ובוודאי כיף לקבל בחזרה".
לאחר ששרו לו, לבקשתו, את השיר "עם ישראל חי", סיפר ויזל לתלמידים מה הסוד שלו לאריכות ימים, ואמר: "בפשטות, תתנו לאחרים, וזה יעשה לכם רק טוב".
כל העדכונים - חדשות מודיעין