מבצע הסברה יוצא דופן במימדיו בתולדות מאבקי הסביבה של פעילי הסביבה במודיעין, הביא השבוע להשגת יעד חשוב במיוחד: הצלחה בגיוס של למעלה מ – 400 תושבי האזור שחתמו על מסמך מיוחד, שבו הם מביעים התנגדות למיזם הקמת תחנת המשנה לחשמל (תחמ"ש) בסמוך לצומת מכבים שעל כביש מספר 443.
מדובר בהישג מרשים, בעיקר לאור העובדה כי מי שהסכימו לחתום על ההתנגדות היו צריכים להגיע לאחד מבתי הפעילים שהתנדבו למשימה, ולחתום על ההתנגדות המפורטת תוך מסירת פרטים מלאים, כשכל ההליך מבוצע בפיקוח עורך דין, כנדרש על פי חוק.
1 צפייה בגלריה
פעילי הסביבה בעמק הצבאים
פעילי הסביבה בעמק הצבאים
פעילי הסביבה בעמק הצבאים
(צילום: פרטי)
קראו גם:
מאבקם של פעילי הסביבה בעיר כנגד הקמת התחמ"ש נכנס בשבועות האחרונים להילוך גבוה מאחר שהפעילים חוששים כי הקמת המתחם במיקום המוצע יגרום לנזק סביבתי ובריאותי לשטח הפתוח הסמוך לעמק הצבאים, ולתושבים המתגוררים באזור. "זה היה מבצע צבאי לכל דבר, ומדהים איך אנשים, תושבים מודאגים ואכפתיים, פעלו בנושא וחתמו על ההתנגדות, כמובן אחרי שקיבלו מאיתנו הסבר על התוכנית", אומרים פעילי הסביבה המרוצים. "אנחנו מקווים שוועדות התכנון יבינו את המשמעות של התנגדות של מאות תושבים, דבר שלא קורה בדרך כלל, וישקלו שינוי בתוכניות, כי חלופות להקמת התחמ"ש יש לא מעט".
את מאות החתימות, כפי שנדרש מהם על פי התקנות והנהלים, העבירו לפני מספר ימים פעילי הסביבה לוועדה שתדון בנושא, ובקרוב יתקיים הדיון המכריע.
פרט לארגוני הסביבה באזור מודיעין: מטה המאבק להצלת עמק הצבאים ועמותת "תושבים משפיעים במודיעין", גם אנשי החברה להגנת הטבע ורשות הטבע והגנים הגישו התנגדות לתוכנית התחמ"ש בצומת מכבים. יו"ר עמותת תושבים משפיעים במודיעין, גדעון בכר: "מדובר במספר גבוה מאוד של התנגדויות המעיד על הרצון העז של תושבי האזור להימנע מפגיעה ביער ובעמק הצבאים. זוהי קריאה חזקה ביותר לוועדה המחוזית, ואנחנו מקווים שיש מישהו בצד השני שמקשיב לתושבים ומתחשב בדעתם".
כל העדכונים - חדשות מודיעין