תושבי השכונות החדשות הנבנות במודיעין מצביעים על תופעה חוזרת ומטרידה: השלכה של פסולת בניין בשטחים פתוחים, ככל הנראה על ידי חברות הקבלן הפועלות בשכונות.
1 צפייה בגלריה
פסולת בניין במודיעין
פסולת בניין במודיעין
פסולת בניין במודיעין
(צילום פרטי)
קראו גם:
מדובר בעיקר בשתיים מהשכונות המרכזיות המוקמות בימים אלה בחלק הצפון־מערבי של העיר ‑ נופים וציפורים.
"קבלנים לא מקפידים מספיק ונהגים שלהם פשוט עוצרים לצד הדרך וזורקים פסולת, כי זה זול יותר מלהגיע עם הפסולת לאתר הטמנה או כי הם לחוצים בזמן וצריכים לרוקן את האשפה ולהגיע לאתר אחר", מסביר אייל חנינה, תושב שכונת נופים. "במו עיניי ראיתי נהג משאית שעצר לצד הדרך ופרק צינורות בטון וברזלים".
"בכביש הגישה הראשי לשכונת נופים יש ערימות של פסולת בניין שבחודשים האחרונים נבלעו בין הקוצים והשיחים, וברור שאף אחד לא יפנה את הפסולת, כי מסביב ישתלו עצים ויניחו ספסלים", אומרת ורד גזית, תושבת שכונת הציפורים. "השכונות מלאות בפסולת בניין ויש פה תוהו ובוהו של ממש בנושא הזה, ופרט לזבל שזורקים בשטחים הציבוריים, יש המון פסולת בניין שזורקים בתוך מתחמי המגורים מבלי שמישהו נותן על כך את הדעת".
לדברי תושבי השכונות, על העירייה לדאוג לאכיפה מסודרת וקבועה בנושא.
"צוות פיקוח שיסתובב בשכונות כמה פעמים ביום, במיוחד בשעות העבודה, יכול לפתור את הבעיה", אומרים התושבים, "ובוודאי ששיחות עם חברות הקבלן, שהן אלה שעשויות להביא סוף לסיפור המלוכלך הזה".
מעיריית מודיעין לא נמסר תגובה.