תושבי השכונות החדשות במודיעין ‑ ציפורים, נופים ומורשת ‑ מוחים על ההנחיות שפרסמה העירייה, האוסרות על תוספות בנייה כמו פרגולות, במטרה לשמור על חזותם האחידה של המבנים.
1 צפייה בגלריה
אין צל
אין צל
אין צל
(המחשה: Shutterstock)
קראו גם:
תושבי שכונת הציפורים למשל, שנבתנה לפני שכונת נופים המתאכלסת בימים אלה, קיבלו לטענתם את ההנחיות שנתיים אחרי שנכנסו לגור בבתיהם, כך שחלקם כבר בנו בניגוד להנחיות, ונאלצו להרוס פרגולות או גדרות שנבנו בניגוד להנחיות.
בנוסף, לטענתם בכל רחבי העיר מותר לבנות פרגולות, למעט בשכונות החדשות, מה שיוצר לטענתם אפליה.
"באגף פיקוח והנדסה של העירייה החליטו שאסור יותר פרגולות", אומרת תושבת שכונת הציפורים. "20 שנה כל העיר מלאה בפרגולות יפות יותר או יפות פחות, אך לא אסרו, וכעת בשכונת ציפורים פירקנו פרגולה וקנינו משהו זמני שמותר, וכעת שכונת ציפורים נראית רע. עדיף להם שלא יעשו פרגולות ויקנו מוצרים מתקפלים וככה זה נראה. קנינו כבר שלושה גזיבו וגם האיכותיות נקרעות".
תושבת נוספת משכונת הציפורים מספרת שגינתה פונה לצד דרום החם. "היינו בסגר ממרץ עם שלושה ילדים קטנים. קניתי להם בריכה אבל אי אפשר היה להיות בה כי אין צל, אז שמתי גזיבו והוא התעופף ונקרע. יש לי מאה מטר גינה ואני לא יכולה להשתמש בה בגלל הגשם או בגלל השמש. כשבאנו לשכונה אף אחד לא אמר לנו על ההנחיות האלה. לכולם מותר לעשות פרגולות ואני לא יכולה לעשות שום דבר, אפילו לא הצללה. זה הגיוני?".
מהעירייה נמסר בתגובה: "ההנחיות המרחביות נקבעו על ידי מינהל התכנון וחלות על כלל הרשויות המקומיות. ההנחיות חלות על כלל העיר, תוך שימת דגש על השכונות החדשות. ההנחיות פורסמו מרגע אישורן באתר העירייה והיו חשופות לתושבים עוד טרם אכלוס שכונת הציפורים, וכך גם בשאר השכונות החדשות. הגדילה העירייה והכינה לידיעת התושבים בנופים חוברת ייעודית המפרטת את ההנחיות, שחולקה לדיירים טרם האכלוס. למרות זאת, בחרו חלק מהתושבים לפעול בניגוד להנחיות".