בתי הכנסת ברחבי הארץ נפתחו היום (ד') לראשונה מאז הוטל הסגר בעקבות הקורונה. המניינים שהתקיימו בשבועות האחרונים מחוץ למבנים, חודשו בתוך בתי הכנסת. גם בעיר מודיעין חודשו המניינים, אך פרט לאלה המתקיימים במוסדות החינוך.
בתי כנסתבתי כנסת
בתי כנסת
(צילום: shutterstock)
על פי החלטת הממשלה ניתן לקיים תפילות בבתי הכנסת על פי ההנחיות הבאות: התפילה תתקיים עד 50 משתתפים בחלל, בהתאם לגודל המבנה, כך שתתאפשר שמירה על מרחק של 2 מטר בין המתפללים; על הנוכחים במבנה לעטות מסיכות לאורך כל השהות בבית הכנסת; יש להקפיד על כללי היגיינה; בתום כל תפילה על צוות בית הכנסת לדאוג לניקיון וחיטוי בית הכנסת כך שיהיה מוכן לתפילה הבאה; יש למנות את אחד מבאי בית הכנסת כ"נאמן קורונה", שיהיה אחראי על קיום כל ההנחיות בהתאם.
בכל הנוגע למניינים בתוך מוסדות החינוך, כאמור, נכון לעכשיו התקבלה החלטה שלא לקיימם. כל זאת מאחר שעל פי הנחיות משרדי הבריאות והחינוך, רק צוותי החינוך והילדים יכולים להיכנס לבתי הספר. בעניין זה המליצה העירייה לערוך תפילות במשמרות בבתי הכנסת, ובכך לאפשר למניינים המתארחים במוסדות החינוך לקיים תפילות בבתי הכנסת הקיימים.
המשנה לראש העיר ומחזיק תיק שירותי הדת, עמיעד טאוב: "אני קורא לציבור המתפללים להקפיד על ההנחיות ועל הוראות נאמני הקורונה קלה כחמורה ולקיים את ההנחיות במלואן על מנת למנוע מצבים בהם נאלץ לסגור את בתי הכנסת. ההקפדה על ההוראות הובילה את עיר מודיעין להיות העיר הבטוחה בארץ בזמן המגיפה וחשוב להפנים כי היא עדיין לא הסתיימה וכי רק הקפדה מלאה על ההנחיות תשמור על בריאותנו.בימים הקרובים תחלק העירייה באמצעות המחלקה לשירותי דת ערכות חיטוי לנאמני הניקיון על מנת לסייע להם בתפקידם".
ברוך בוחניק, מחזיק תיק הבריאות: "החזרה בתנאים מוגבלים לבתי הכנסת זאת בשורה משמחת ומקווה שיהיו הקלות נוספות בקרוב. עברנו ועוברים תקופה לא קלה ואני קורא לציבור לשמור על הכללים לטובת כולנו".