חג השבועות כבר ממש כאן והטבע מתעורר מחדש. במרחב הכפרי של מרכז הארץ, עמותת התיירות חבל מודיעין מזמינה אתכם לחגיגות שבועות בפסטיבל 'חגיגה בלבן בחבל מודיעין'. מה מחכה לכם שם?
4 צפייה בגלריה
פסטיבל חגיגה בלבן
פסטיבל חגיגה בלבן
פסטיבל חגיגה בלבן
(צילום: באדיבות פארק נאות קדומים)

גולת הכותרת של האירועים היא הסיורים החקלאיים ביישובים כפר דניאל ובני עטרות, שמשלבים מפגשים עם אנשים מרתקים ויצירות עם אמירה אישית.

קראו גם:

הסיור הראשון הוא "טבע פראי טבע מתורבת: לחם, בירה ופרחים מקומיים" - סיור טעימות במתחם הבירבזאר בכפר דניאל עם הנחתומית נועה טולדנו, שתציג סוגי קמחים מיוחדים וטעימות של מאפים, ועם שרה גולד, לקטית מומחית של פרחי וצמחי מאכל. מסיימים בסיור במפעל הבירות ביר בזאר, הכולל את סיפור הקמתו הייחודי, כמובן לצד טעימות של בירה.

4 צפייה בגלריה
פסטיבל חגיגה בלבן
פסטיבל חגיגה בלבן
פסטיבל חגיגה בלבן
(צילום: מחלבת מרקוביץ')

"על פני האדמה - יין, אומנות הקליעה בקש וגידול הידרופוני" הוא סיור במושבה הטמפלרית בני עטרות. הוא ייפתח במפגש עם דליה סיאני, מומחית לקליעה בקש ובסנסנים, יימשך בסיור אל החממות ההידרופוניות של אילן צימציס, שם ,לצד טעימות, שומעים איך החדשנות שבגידול מנותק קרקע תעזור להצלת, ויסתיים ביקב וילה וילהלמה, במפגש עם הכורם והיינן מוטי גולדמן לטעימה מיינותיו ולסיור ביקב היפהפה שלו.
בימי הפסטיבל יתקיימו גם ירידי שבועות ושווקי איכרים במושב רינתיה, בחוות עלה ושורש שבמושב בן שמן ובמתחם הביבזאר בכפר דניאל. בכפר חשמונאי המשוחזר בשילת, בין מבנים וכלים עתיקים, יחגגו המבקרים את חג הלחם, יפעילו כלי דגן של פעם ויכינו פיתות עם זעתר.

4 צפייה בגלריה
שבועות ביקב נטוף
שבועות ביקב נטוף
שבועות ביקב נטוף
(צילום: אורנה בן חיים )

ואיך אפשר בלי גבינות, יין ולחם? בחצר הפסטורלית של יקב נטוף שבמושב כפר טרומן תתקיים הילולת שבועות עם מבחר מיינות היקב, ארוחת גבינות ונשנושים, מוסיקה לייב ו-DJ. במבנה הטמפלרי המרשים של יקב וילה וילהלמה יוצעו סלסלות פיקניק עשירות ומעוצבות, שניתן להתרווח איתן בחצר היקב המוקפת כרמים או לצאת לפיקניק באזור.
בפיצריית הבוטיק לה קלברזה, בחצר ביתה של חנית שבמושב גינתון יהיה ערב פיצות לבנות וקוקטיילים מרעננים. מחלבות הבוטיק המשפחתיות מרקוביץ ודורון מן הטבע שבמושב נחלים יציגו קולקציה עשירה של גבינות מתוצרתן, לצד מוצרי מעדניה איכותיים.

4 צפייה בגלריה
פיצה לה קלברזה
פיצה לה קלברזה
פיצה לה קלברזה
(צילום: עומר הרפז)

עוד בפסטיבל: פעילויות יצירה משפחתיות – יצירת בובות עץ אצל סבא מוטי במושב גינתון, סדנת פיסול בעיסת נייר אצל נורית רינסקי במושב מזור, מסלולי ניווט בטבע עם כתב חידה מיוחד לשבועות, פעילויות לכל המשפחה בפארק נאות קדומים ובפארק הקופים, טיולי אופניים ועוד.
פסטיבל 'חגיגה בלבן' בחבל מודיעין יתקיים בין התאריכים 6-12 ביוני, ברחבי המועצה האזורית חבל מודיעין
פירוט מלא של כל אירועי הפסטיבל והרשמה לפעילויות באתר 'תיירות חבל מודיעין'