יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות חיים ביבס, מאמין שהכי חשוב כעת להעניק יציבות ולתת תקווה.
"שנת תשפ"א עומדת בפתח וזו הזדמנות לחשבון נפש ומחשבה על השנה המורכבת שעברה עלינו.
קראו גם:
חיים ביבס חיים ביבס
חיים ביבס
(צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
עברנו שנה מיוחדת, שנה של פעם במאה.
התחלנו אותה עם שתי מערכות בחירות, התמודדנו עם נזקי אקלים והצפות ברחבי הארץ, היינו עדים למחאות פוליטיות, כלכליות וחברתיות נרחבות. מצד שני, גם הידקנו יחסים עם איחוד האמירויות, שיגרנו את הלוויין אופק 16 לחלל, והגענו להישגים משמעותיים בשלטון המקומי.
הדבר המשמעותי ביותר שעבר על כולנו, בלי ספק, הוא התפרצות הקורונה ששינתה את מהלך החיים בכל העולם. היא גרמה לנו להתחבר לבית ולמשפחה, להתייעל, לשמור על ממ"ש - מרחק, מסכות ושטיפת ידיים - ובעיקר לעצור לרגע כדי להודות ולהעריך את השגרה הברוכה.
הקורונה פגעה קשה בעשרות אלפי משפחות המובטלים, ההחלטות שהתקבלו הערימו קשיים רבים על אלפי עסקים ועצמאיים שכעת מנסים להתאושש. אנחנו יודעים שעלינו מוטלת האחריות להחזיר את אמון הציבור בשלטון, להעניק יציבות ולתת תקווה לאנשים.
ראשי רשויות מכל רחבי הארץ עוסקים בזה לילות כימים ועושים הכל כדי לתמוך בתושבים, להבטיח את ביטחונם האישי ולהעניק להם את מלוא השירותים בבטחה.
לתושבי מודיעין מכבים רעות ולכל תושבי מדינת ישראל אאחל שנדע למצוא תקווה ואמון אחד בשני ולנהוג בסולידריות חברתית עבור כולם. שנדע רק בריאות, נחזור לשגשוג במהרה ונשוב לשגרת חיינו בבטחה. שנה טובה, בריאה ומבורכת".
מויש לוי מויש לוי
מויש לוי
(צילום פרטי)

"שמח בחלקי"

סגן ראש עיריית מודיעין מויש לוי, מחזיק בתיקי החינוך, האזרחים הוותיקים וההתנדבות: "מה אני מאחל לעצמי? ובכן, אני באמת מרגיש שמח בחלקי ומודה על כל הטוב שיש לי. אני מעדיף לאחל ברכות לשנה החדשה למשפחה, לחברים, ולכל תושבי העיר המדהימה שלנו. אני מאחל לכולנו הרבה בריאות, הצלחה והנאה. שנחזור כמה שיותר מהר לשגרה, אבל לא שגרה של פירוד ומאבקים, אלא שגרה של שקט ושלווה, רוגע ויציבות, חיבור ואהבת חינם. שתהיה שנה טובה לכולנו.
הייתי רוצה שנוכל שוב להיות קרובים ולא מרוחקים, שתלמידים יוכלו לחזור לשגרת לימודים מלאה עם החברים והמורים שלהם, שאזרחים ותיקים יוכלו לחזור לפעילות מלאה עם חבריהם ומשפחתם ולא מרוחקים מהחברה. שאנשים יוכלו להתפרנס בכבוד מעמלם ולא להיות תלויים במענק כזה או אחר. שנוכל שוב לחגוג ולשמוח ביחד מבלי לפחד להדביק ולהידבק. שנתמקד במשותף שיש בינינו ואיך אנחנו חיים ביחד, ובחיבור בין חלקים שונים באוכלוסייה. ובכלל: שנעצים את הטוב והמחבר.
השנה האחרונה לימדה אותנו שאפשר לעשות דברים אחרת. אם חשבנו שיש דברים שחייבים לקרות בדרך מסוימת, המציאות כפתה עלינו לצאת מהקופסה, להתנהל בצורה שונה, וזה פתאום נתן מבט אחר על החיים. הרגשנו את זה בדרך שבה למדנו בבתי הספר, בדרך שבה טיילנו, בדרך שבה עבדנו ובדרך שבה נפגשנו.
אם ניקח חלק מהדברים האלה גם לשגרה שאחרי הקורונה, אין לי ספק שנרוויח בגדול. מעבר לכל הדברים המאתגרים שקרו כאן בשנה האחרונה ברמה העולמית, הלאומית והעירונית, השנה האחרונה היתה מאוד מרתקת מבחינתי ברמה האישית - כולל חתונות קורונה של הבנים שלי. החתונות האלה הוכיחו שבהחלט אפשר אחרת, אפשר לשמוח שמחה אמיתית גם כשהחתונות מצומצמות ואינטימיות יותר. גם אחרי שתסתיים הקורונה - בואו נעשה דברים אחרת וטוב יותר".
אייל כהן אייל כהן
אייל כהן
(צילום פרטי)

"לבחור תמיד לצמוח"

אייל כהן, יו"ר הנהגת ההורים של אורט עירוני ד' ויו"ר הנהגת ההורים העירונית במודיעין, משוכנע שהכל עניין של בחירה
זאת תקופה מאתגרת, מלאה משימות והחלטות קשות. אני יכול רק להעיד שהנהגת ההורים היום מאוחדת וחזקה ובזכות זה אנו מצליחים יחד לחשוב קדימה ולתת המון רעיונות יצירתיים לקידום חינוך ילדינו בעיר וכל זה בשיתוף מלא עם מינהל החינוך, מחזיק תיק החינוך וראש העירייה.
לעתים ישנם מצבים שאין לנו שליטה מלאה על אירועים בחיינו, אולם יש לנו שליטה על הדרך שלנו להתמודד עם כל אירוע. הכל עניין של בחירה: אתה יכול לבחור לשקוע לתוך סיטואציות עצובות ואתה יכול לבחור לצמוח מהן. אני תמיד בוחר לצמוח, כך אמשיך גם בעתיד, ואין ספק שחלק נכבד מזה בזכות הסובבים אותי.
המסקנה הכי חשובה היא שהמקום הכי בטוח זאת המשפחה שלך. הקורונה לימדה אותנו את זה. ההשקעה בבית ובמשפחה תיתן לך בסוף את האפשרות לצמוח בחוץ.
אני מאחל לנו שנה מלאת אנרגיות, מלווה בעשייה משותפת עם כל גורמי החינוך בעיר (הורים, מורים, מינהל חינוך) לטובת ילדינו וילדותינו בעיר בכל מה שקשור לקידום החינוך בעיקר בתקופה המאתגרת שאנו נמצאים בה. אני מאחל לעצמי להתקדם לאופקים חדשים, בתקופה זו בפרט חשוב לחשוב מחוץ לקופסה, להיות פתוחים לשינויים, ולהפוך כל דבר למשמעותי ועוצמתי".
אור גרינפלד אור גרינפלד
אור גרינפלד
(צילום: שגב שושן)
אור גרינפלד, יו"ר תנועת "אנחנו הצעירים" במודיעין, רוצה לראות יותר צעירים מובילים שינוי. "השנה החולפת היתה שנה משמעותית מאוד עבורי, עם התקדמות משמעותית של פרויקט חיי - תנועת "אנחנו הצעירים" במודיעין מכבים רעות. ביססנו את עצמנו כתנועה משפיעה ופועלת בכל תחומי החיים בעיר, ופתחנו את תוכניות ההכשרה למנהיגות מקומית ואני מאחל לעצמי ולתנועה שנמשיך להתקדם, להשפיע וליצור חברה מעורבת יותר ומשפיעה יותר בעיר ובמדינה שלנו.
השנה החולפת היתה שנה מטלטלת עבורנו כחברה וכמדינה: אי־יציבות שלטונית, מגפה עולמית, משבר כלכלי, מציאות חדשה. גם החזקים נפגעו, אבל החלשים במדינה נפגעו עוד יותר. יש מושג שאנחנו מלמדים שנקרא "חאפ"ן" – חוסר אמון פוליטי נרכש, השנה נראה שרוב תושבי מדינת ישראל חווים את חוסר האמון מול מקבלי ההחלטות.
צעירים רבים שאיבדו את עבודתם, הפסיקו את הלימודים וחזרו להורים כי אין להם איך לשלם שכר דירה. כאן המסקנה שלי, אנחנו בלב־לבו של פער בין־דורי ובעיצומו של משבר מנהיגות בין האזרחים הצעירים לעם, אנחנו צריכים להחזיר את האמון הזה ולקחת אחריות על החיים שלנו.
הפרויקט בשיתוף המרכז לשלטון מקומי