המרכז הרב תחומי במודיעין מכבים רעות, בשיתוף עם משרד התיירות, מקדם תכנית ייחודית להכשרת התושבים כמספרי כמספרי הסיפורים של העיר, באתרים והמסלולים התיירותיים השונים שלה. המטרה: הגשת סיפורה של העיר "מנקודת מבט אישית אחרת ומלהיבה".
1 צפייה בגלריה
סיור במודיעין
סיור במודיעין
סיור במודיעין
(צילום: באדיבות העירייה)

תכנית ההכשרה עולה כ-150 שקל, והיא מתקיימות ומופעלת במימון ובשיתוף משרד התיירות, האגף להשכלה, יזמות ולמידה. במסגרתה יתקיימו שישה מפגשים, הכוללים גם התנסות בשטח ו"יוענקו למשתתפים כלים לפיתוח מוצר תיירותי ייחודי לאחר ההכשרה".
פיתוח תחום התיירות בעיר, הממוקמת במרכז הארץ בין ירושלים לתל אביב, הוגדר כחלק מהחזון העירוני בשנים הקרובות, המשתלב גם עם פתיחתו הקרובה של בית המלון הראשון במודיעין מכבים רעות שימוקם במרכז העיר השוקק, וכמובן, נכסיה היפים של העיר - אתרי הטבע והמורשת. אך לא רק.

קראו גם:

למעשה, תכנית ההכשרה למספרי הסיפורים מהווה חלק חדש בפיתוח התיירות, באמצעות ההון האנושי של תושבי העיר, שיצקו תוכן מסקרן על המקומות השונים בעיר. סנונית ראשונה למהלך כבר יצאה לפועל דרך פיילוט מוצלח שנעשה לראשונה בעיר, עם הצטרפותה לפסטיבל הבינלאומי "הליכות ג'יין", במסגרתו קיימו תושבי העיר הדרכות במקומות שונים, והפסטיבל הוכתר כמוצלח במיוחד וניכר היה כי יש למיזם ביקוש.
בנוסף, באמצעות המיזם הוותיק "נעים להכיר" נבחרו בתים שמתאימים לקחת חלק בסיפורה של העיר כבתים שמהווים חלק משביליה התיירותיים. בעוד כשבועיים, יתקיים סיור חשיפה של בתים אלה לסוכני תיירות שיוכלו להכיר את הבתים והאנשים המיוחדים מקרוב ולהציע זאת בהמשך כחלק מהביקור בעיר.
כיוון נוסף מעניין ושונה שנעשה בימים אלה הוא גם חיפוש אחר מפעלים בפארק הטכנולוגי בהם ניתן יהיה לערוך סיורים למבקרים. הרישום הוא עד יום שני הקרוב (15 באוגוסט).