הפסולת שלכם היא היצירה שלו: אדמונד חסין, תושב היישוב חשמונאים, החליט לפני כמה שנים שנמאס לו לראות ערימות אשפה ביתית זרוקות בכל מקום ביישוב מגוריו, אז הוא התחיל לאסוף חלק מאותה אשפה, ומאז הוא מכין ממנה יצירות אמנות וכלים שימושיים.
3 צפייה בגלריה
אדמונד חסין. פסולת הופכת לאוצר
אדמונד חסין. פסולת הופכת לאוצר
אדמונד חסין. פסולת הופכת לאוצר
(צילום: באדיבות המצולם)
מבחינת חסין, לא מדובר רק בהגשמת חלום ילדות ‑ להפוך לאמן וליוצר, אלא באמירה ברורה על שמירה על הסביבה ומיחזור חומרים קיימים.
את העבודה על היצירות מבצע חסין בעליית הגג של ביתו, לשם הוא מגיע כמעט מדי ערב כדי לבחון את הפסולת שצבר ולהחליט מה יעשה ממנה.
3 צפייה בגלריה
יצירה של חסין
יצירה של חסין
יצירה של חסין
(צילום פרטי)
קראו גם:
כך קרה שמאוורר שבור וישן שמצא בערימת פסולת הפך למנורה, צינורות ישנים נחתכו וחוברו לחנוכייה, עשרות פקקי שעם שהושלכו לפח הפכו בתוך כמה שעות לתחתיות לסירים חמים, ומסור ישן וחלוד שינה את ייעודו המקורי והפך למתלה לבגדים.
"אני יוצר שנהנה לבלות שעות בסדנה שלי, שם אני לוקח גרוטאות וחפצים ישנים ונותן להם חיים", אומר חסין. "יש המון חפצים שרק אתמול נקנו, ובתוך זמן קצר מוצאים את הדרך לפינות איסוף הפסולת השכונתיות, ובמה שאחרים רואים זבל אני רואה אוצר".
3 צפייה בגלריה
יצירה של חסין
יצירה של חסין
יצירה של חסין
(צילום פרטי)
פרט לשמירה על הסביבה וקידום נושא הקיימות, מגלה חסין כי היצירה באשפה היא למעשה עיסוק בתחומי עניין אותם למד בצעירותו במסגרת לימודי אדריכלות בטכניון, אותם לא השלים מכיוון שבשלב מסוים שינה כיוון, והמשיך בלימודי מדעי המדינה ומינהל עסקים.
עבור חסין, תהליך היצירה באשפה הביתית על סוגיה השונים הוא "תרומת איברים" הממתינים ליצירה, כפי שהוא מגדיר זאת.
"אין לי בעיה לאסוף אשפה", הוא מסכם. "אני גם לא מוכן לקנות כמעט כלום כדי להכין את היצירות הממוחזרות, ועל הדרך אני מעלה את המודעות לסביבה. אני מודה שהנושא הזה הפך למפעל חיים, ואם על הדרך אני גם יוצר דברים מיוחדים מפריטים שכבר עמדו להיעלם מחיינו, אז הרווח הוא של כולנו".