יהודה ואחיו התאום בני השנתיים שיחקו השבוע בלולב בסוכה, ויהודה קיבל מכה בעין. בתחילה, היה נראה כי המכה לא קשה מידי, אך בוקר לאחר מכן התעורר יהודה עם עין אדומה, ההורים פנו לרופא עיניים בקופת חולים ששלח אותם בדחיפות למרכז הרפואי שערי צדק.
2 צפייה בגלריה
סוכה
סוכה
יהודה בן השנתיים שיחק בסוכה - זה נגמר בבית החולים שערי צדק
(צילום: shutterstock)
לאחר בדיקה במרכז הרפואי, התברר כי חלק מהלולב נכנס לקרנית העין של יהודה ונשאר שם, ואף כמעט ונכנס לתוך הלשכה הקדמית של העין. יהודה נכנס לניתוח דחוף אצל מנהל המחלקה, פרופ' דיויד צדוק, ושם הוצא העצם הזר מעינו, ולאחר אשפוז קצר שוחרר יהודה לביתו.
"בחסדי שמיים, יהודה שלנו בריא ושלם כעת, אבל זה גם היה יכול להיגמר אחרת", תמר, אמו של יהודה, סיפרה, "אני קוראת להורים לשים לב, ולזכור שגם משחק שנראה כביכול בטוח יכול להיות מסוכן, בוודאי בתוך המולת החגים שלפעמים לא שמים לב. אנחנו מודים לצוות הרפואי המקסים שטיפל ביהודה ומאחלים בריאות לכולם".

קראו גם:

2 צפייה בגלריה
שערי צדק
שערי צדק
שערי צדק
(צילום: שלו שלום)

פרופ' דויד צדוק, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי שערי צדק, שטיפל ביהודה סיפר: "יהודה הגע אלינו עם חלק מלולב בתוך קרנית העין, ונכנס מיד לחדר הניתוח. במהלך הניתוח הוצא הגוף הזר מעינו, וכעת הוא משתחרר לביתו. אני קורא להורים לשים לב טוב מה נכנס לעיניים של הילדים, במיוחד כשנמצאים בחוץ וחלקיקים קטנים של עלים וכדומה יכולים להיכנס לעין ולסכן את הראייה. ילדים לא יודעים להגיד לבד מה קרה, ולכן נדרשת פה זהירות כפולה מצד ההורים."