הצופים הרבים, שפקדו את האודיטוריום של בית הספר עירוני א' ביום שני שעבר התרגשו מאוד הפרמיירה של ההצגה "היומנים של מאי", המבוססת על היומנים של מאי סידי ז"ל, תלמידת עירוני א' שנהרגה לפני כשנתיים וחצי בתאונת דרכים ברוסיה. בין הצופים הנרגשים היו ההורים של מאי, ניסים וסיגל סידי, האחים: משי ואסף וגם האחות הקטנה, אמה, שנולדה לפני כשנה.
2 צפייה בגלריה
מתוך ההצגה על מאי ז"ל
מתוך ההצגה על מאי ז"ל
מתוך ההצגה על מאי ז"ל
(צילום: עיריית מודיעין)
קראו גם >>
בהצגה שיחקו בני נוער מתיאטרון 'נוער לנוער על הבמה', אותם הוביל מיכה הירש, מנהל תיאטרון על הבמה, דלית שמיר גלמן, במאית ההצגה, שהופקה בשיתוף פעולה עם המחלקה לביטחון קהילתי. המקור לתסריט היו יומנים שנמצאו בין חפציה של מאי, אותם כתבה מגיל 12 ועד ימיה האחרונים.
ביומנים תיארה מאי סיטואציות שונות מחייה כילדה ונערה מתבגרת, התמודדויות עם היותה ילדה לא מקובלת ועם העובדה שלמדה בכיתה קטנה. ביומנים סיפרה מאי על הדרך לחיפוש האושר שלה ועל הצורך לקבל את השונים ואת הבודדים שבבני הנוער. מאי תיארה מקרים בהם סייעה לבני נוער במצבים קשים כמו סיוע לנערים שנמצאים בנידוי חברתי וסיוע לנערה עם נטיות אובדניות.
2 צפייה בגלריה
מתוך ההצגה על מאי ז"ל
מתוך ההצגה על מאי ז"ל
תובנות על קשיים של בני נוער
(צילום: עיריית מודיעין)
כאשר חבריה של מאי ניסו למצוא דרך להנציח את זכרה של מאי הם נפגשו עם ההורים, קיבלו את הטקסטים מהיומנים והחליטו לכתוב תסריט להצגה, שהמסר המרכזי שלה הוא להראות סיטואציות מורכבות בחייהם של בני הנוער ואת היכולת להתמודד איתן ולהסתכל על כולם כשווים.
בהצגת הבכורה של "היומנים של מאי" בה השתתפו בני משפחתה של מאי, חבריה לבית הספר הגיעו גם ראש העירייה, חיים ביבס, וחברי המועצה, שמעון גואטה מחזיק תיק לביטחון קהילתי וחבר המועצה, אילן בן סעדון ותושבים נוספים.
ביבס, שבירך את התלמידים לפני תחילת ההצגה אמר בסופה כי היומנים שמאי סידי ז"ל הותירה אחריה מכילים תובנות על הקשיים וההתמודדויות של בני הנוער ונועדו להראות לכל בני הנוער שהם לא לבד. ולכן נקבע כי ההצגה תוצג בפני תלמידי חטיבות הביניים בשנת הלימודים הבאה כחלק מחודש מניעת התנהגויות סיכון שיתקיים בחודש דצמבר.
שמעון גואטה, מחזיק תיק ביטחון קהילתי: "הצגה נכתבה בהשראת היומנים, שכתבה מאי סידי ז"ל שלצד התמודדות שלה עם הקשיים שלה מצאה את הדרכים לסייע לחברים רבים, והייתה הקול השפוי עבורם.
"בזכות מאי זכינו להצצה לעולמם הפנימי של בני הנוער ואין ספק שהבאת הצגה חשובה זו לכל בתי הספר תעצים את דמותה ואת זכרה של מאי ותסייע לנו המבוגרים להיות קשובים יותר, ערים יותר לעולמם של בני הנוער הן כהורים והן כחברה מכילה ותומכת."
לכל העדכונים - חדשות מודיעין