סוניה יפעת־יובל, מאמנת אישית ויועצת זוגית ממודיעין, משיקה ספר חדש בשם 'רק זה היה חסר לי', ומופע חדש באותו שם.
"היינו החברים הכי טובים והנישואים היו טובים, אבל זה לא הספיק לו. הוא רצה עוד. העובדה שהייתי החברה הכי טובה שלו עזרה לי להבין אותו, להבין שזה משבר גיל ה־40 ושזה לא בגללי. ובכל זאת, מצאתי את עצמי בגיל 36 נבגדת, עם שני ילדים מתבגרים, ועם גבר שלא מבין מה הוא רוצה מהחיים.
"אז בכיתי קצת על החלום ושברו, עד שהבנתי שאלה החיים ושעליי לקום ולחיות אותם". כך אומרת בגילוי לב יפעת־יובל, שבמשך מעל עשר שנים תרמה לקהילה במסגרת הקמת מרכז משפח"ה (משפחות חד-הוריות) במודיעין, אותו הפעילה בהתנדבות, ובימים אלה משיקה את ספרה החדש "רק זה חסר לי", בהוצאת 'מדיה 10', וגם יוצאת במופע מוזיקלי חדש הנושא את אותו שם.
יפעת־יובל (57), היא מאמנת אישית ויועצת זוגית המתמחה בייעוץ וליווי נשים, גברים וזוגות בפרק א' ו־ב' בנישואיהם ובליווי יחידים וזוגות בצמתים במהלך חיי הזוגיות וגם בהתמודדות הלא פשוטה של אם או אב חד-הוריים.
"ללכת לייעוץ". יפעת־יובל | צילום: עננים חברה לצילום"ללכת לייעוץ". יפעת־יובל | צילום: עננים חברה לצילום
"ללכת לייעוץ". יפעת־יובל | צילום: עננים חברה לצילום
("ללכת לייעוץ". יפעת־יובל | צילום: עננים חברה לצילום)
לאחר שהתגרשה, מצאה את עצמה מחדש וחזרה לעשות דברים שזנחה במהלך השנים, כמו ליצור מוזיקה ולצייר, אבל הכתיבה תמיד היתה שם. בימים אלה היא מופיעה כזמרת עם הרכב מוזיקלי הכולל שני מוזיקאים במופע של שירי הלהקה המיתולוגית "החלונות הגבוהים" ושירים נוספים, וגם יוצאת עם מופע מוזיקלי חדש בשם "רק זה היה חסר לי", המבוסס על ספרה.
הכתיבה תמיד ליוותה את חייה ‑ בשירים שכתבה כנערה ובסיפורים קצרים שכתבה לאחר הגירושים שהתבססו על החוויות שקרו לה.
בעלילת הספר "רק זה היה חסר לי" קווים דומים לחייה: טליה הגיבורה חייבת להמציא לעצמה חלום חדש, לאחר שבעלה עזב את הבית לטובת אשה אחרת, אבל איזה חלום אפשר להמציא כשהמצב הכלכלי דוחק ושני ילדים בגיל ההתבגרות מלווים את טליה לכל מקום?
הרעיון הראשוני של הספר היה לכתוב על סצנת הדייטים ההזויים של אשה גרושה היוצאת לחיי הרווקות. התוצאה אמנם יצאה מעט שונה מהתכנון הראשוני, אך עדיין מדובר בספר המבוסס על חייה, כשהמסר הוא שכל גבר ואשה יכולים לקבל השראה ולהבין שגם עם כל מה שהחיים מביאים לנו, אנו יכולים לקום ולהמשיך הלאה ואולי אפילו להרוויח מזה.
"תהליך כתיבת הספר היה מאתגר וגרם לי לעבור תהליכי עבודה והבנה עצמית עמוקה יותר על כל מה שעברתי במשך השנים", מספרת יפעת־יובל. "אומרים שכשאתה מתחיל לכתוב אתה לא יכול לסיים. ואכן, בימים אלה אני עובדת על ספר נוסף, רומן שיהיה יותר חושפני ויתבסס על חיי ועל זיכרונותיו של אבי מעירק ומעלייתו ארצה".
יפעת־יובל תספר במופע בגילוי לב כיצד בעקבות גירושיה היה לה קשה לבטוח בגברים, ולכן העדיפה לצאת עם גברים צעירים, ממש כמו טליה, גיבורת ספרה החדש.
"לא רציתי מערכות יחסים רציניות", היא משתפת, "אז יצאתי עם גברים צעירים ולא נתתי להם לחדור את השריון שעטיתי, ועזבתי אותם לפני שהם עזבו אותי, עד שהבנתי שאני חייבת ללכת לייעוץ, לטפל בעצמי ולעבור תהליכים. עם השנים ועם התהליכים שעברתי, וכלומדת סדרתית שתמיד אמרו לה שהיא חייבת לטפל באנשים, הגעתי למכון אדלר ללימודים במסלול זוגיות. הלימודים והתהליכים שעברתי עזרו לי להבין שלא חייבים לחכות למשבר, ושכל אדם חייב לקבל ייעוץ אישי או זוגי".