חנוכת דירות דרור | צילום: דוברות עיריית מודיעיןחנוכת דירות דרור | צילום: דוברות עיריית מודיעין
חנוכת דירות דרור | צילום: דוברות עיריית מודיעין
טקס חנוכת הדירות הראשונות במודיעין לצעירים על הרצף האוטיסטי, התקיימה בימים האחרונים בעיר. באירוע נכחו ראש העירייה, חיים ביבס, הדיירים ובני משפחותיהם, נציגי האגף לשירותים חברתיים ונציגי "אקדם". עבור הורים רבים, תושבי מודיעין, מדובר בהגשמת חלום.
נכון לעכשיו נפתחו בעיר שתי דירות (דירה לבנים ודירה לבנות) כשפתיחת הדירות היא תוצאה של פניית הורים מעמותת "אקדם" לאגף לשירותים חברתיים. במאמץ מרוכז פעלו כל הגורמים ואיתרו את המענה המתאים ביותר- דירות הכשרה לחיים של "מכינת דרור", שמופעלות על ידי עמותת "גוונים" הארצית, המוכרת ע"י משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.
מטרת התכנית היא לאפשר לצעירים על הרצף האוטיסטי לקבל הדרכה ולרכוש מיומנויות הנדרשות לצורך חיים עצמאיים בקהילה. לאחר תקופת ההכשרה הצעירים ימשיכו לנהל אורח חיים עצמאי, ככל צעיר אחר.
בטקס הפתיחה סיפרו הצעירות והצעירים על ההתרגשות לגור יחד עם חברים, סיפרו על סדר היום שלהם והציגו את לוח התורניות של הדירה, וכן הפתיעו את הנוכחים כאשר ניגנו בפניהם שירים.
חנוכת דירות דרור | צילום: דוברות עיריית מודיעיןחנוכת דירות דרור | צילום: דוברות עיריית מודיעין
חנוכת דירות דרור | צילום: דוברות עיריית מודיעין
ראש העירייה הודה למארחיו על קבלת הפנים, ואמר כי לראות את השותפויות של הצעירים, שהם ילדים שגדלו בעיר ומצאו דירה בעיר מחמם את הלב: "אחד הדברים החשובים לנו כרשות זה להשקיע בכולם אבל בייחוד בקהילה עם הצרכים המיוחדים. הפרויקט שאתם חלק מרכזי ממנו הוא מדהים שעושה טוב לעיר ולתושבים כי החיבוק שלכם שווה לנו הרבה.
נציגת ההורים סיפרה לנוכחים כי דירה זו היא למעשה הגשמת חלום: "העובדה כי מאפשרים לילדים שלנו חיים עצמאיים פה קרוב אלינו זו פריצת דרך להשתלבות בחברה ואני מודה לכל מי שעזר לנו להגשים את החלום".
ראש צוות נכויות, ענת נהור ציינה כי במהלך השנה מתוכננים להיפתח בעיר בית לחיים לצעירים בתפקודים נמוכים יותר, בהפעלת אלו"ט ודירות נוספות לצעירים עם מוגבלויות שונות בהפעלת עמותת יזמ"ה, מערכי דיור אלו יתווספו למערך הדיור של "ניצן" הפועל בעיר וכולל תשע דירות. בנוסף מתוכנן להיפתח בעיר, במהלך השנה הקרובה, מרכז תעסוקה רב נכותי שיספק פתרון תעסוקתי לאוכלוסייה הזקוקה לו בתוך העיר.
פרסום ראשוני: 14:45 , 11.09.19