מה קורה ברחוב דבורנית במודיעין? תושב העיר, שמוליק לייבו, המתגורר ברחוב נתקל בשבוע האחרון בלא פחות מחמש חולדות בביתו.
בעקבות כך הוא מספר כי נאלץ לעזוב את ביתו לשבועיים, וכעת הוא מצפה שגם העירייה תעשה הדברה ברחוב.
חולדה בבית במודיעין. צילום: פרטיחולדה בבית במודיעין. צילום: פרטי
חולדה בבית במודיעין. צילום: פרטי
"בערבים שאני מטייל עם הכלבה ברחוב ראיתי הרבה מאוד חולדות שמסתובבות", מספר לייבו, "חשבתי שזה רק ברחוב והודעתי למוקד 106 שהבטיחו לטפל בזה. לאחר מכן גילינו בבית חולדה וחשבנו שהסתננה לנו מהגינה אבל אחרי סופ"ש שבו מצאנו לא פחות מארבע חולדות מסתובבות בבית הבנו שמדובר במשהו קצת יותר רציני".
מה עשיתם?
"הזמנו מדביר אבל גם הוא טוען שאין ספק שיש פה בעיה עירונית, שכן הן מגיעות מהביוב וכנראה שלא בוצעה הדברה מקדימה כמו שצריך. כבר הספקנו לראות בסביבה ולשמוע משכנים שיש חולדות ברחוב. למרות שדיברנו גם עם המוקד העירוני והם טענו שיטפלו בהקדם. אני ממליץ לכולם לשים לב לסביבת הבית שלהם ולוודא שאכן עשו הדברה כמו שצריך".
יש תחושת הלם?
"זה מזעזע. לא ציפיתי שזה יקרה פה במודיעין. זאת התקפה לא נורמלית ואני שומע שבכל האזור יש בעיה כזאת. העיריה חייבת לעשות פה משהו. זאת תחושה נוראית. עזבנו את הבית ועברנו לגור אצל הילדים, עד שיהיה בטוח לחזור".
מדוברות עיריית מודיעין-מכבים-רעות נמסר כי: "אגף שפ"ע בעירייה מבצע הדברה מפני מכרסמים ברחבי העיר, בשני אופנים. האחד, פעילות יזומה על פי תכנית עירונית, במסגרתה מתבצעת הדברה בכלל השכונות ובשטחים הציבוריים, כאשר פעילות זו כוללת גם הדברה הנדרשת במערכות הביוב, על ידי מדביר מוסמך מטעם תאגיד מי מודיעין. השני, פעילות על פי דיווחי תושבים, אשר תמיד מטופלים באופן מידי. במידה וישנו מפגע, יש לדווח למוקד העירוני 106".
פרסום ראשוני: 08:12 , 31.07.19