1 צפייה בגלריה
מרכז הסחר המקוון | הדמייה באדיבות דואר ישראל
מרכז הסחר המקוון | הדמייה באדיבות דואר ישראל
מרכז הסחר המקוון | הדמייה באדיבות דואר ישראל
מעתה אמרו: מודיעין עיר הדואר. קרית הדואר של ישראל יוצאת לדרך באיזור התעשייה של מודיעין.
חברת 'דואר ישראל' תפתח את הקרייה הדוארית לפעילות מלאה בתחילת שנת 2020 בהשקעה של כ-100 מיליון שקל, וכן מחסנים לוגיסטיים שיוקמו במקום בהשקעה נוספת של כ־25 מיליון שקל.
בקריה הדוארית שתשתרע על שטח כולל של כ-50 אלף מ"ר, יהיו אזורים תפעוליים למיון ומסירת חבילות ומכתבים, מחסנים לוגיסטיים. כל מטה החברה המונה למעלה מ-1,000 עובדים יעבור ממשרדי החברה בירושלים ובתל אביב.
מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין אמר כי "ההחלטה על הקמת המחסנים הלוגיסטיים במודיעין, בנוסף למרכז המיון הארצי למיון חבילות שנפתח לפני כשנתיים וחצי במקום, נובעת מהגידול המואץ בשוק הסחר המקוון וכחלק מההתמודדות של חברת דואר ישראל עם אתגרי הענף המצריכים היערכות שונה מבעבר.
הגידול הכלל עולמי בכמויות המשלוחים מצריך כיום יותר פתרונות הטסה, מעקב ובקרה הדוקים יותר אחרי משלוחים, קיצור זמני המסירה, ניצול מרבי של משאבי ההובלה ועוד. מגמות גלובליות אלו מחייבות יצירת ערך חדש ללקוחות וסל פתרונות מותאם, לצד התמקצעות ייחודית, הקמת תשתיות מבוססות ויכולת לעמוד בקצב השוק. הדואר הוא השחקן המשמעותי ביותר בשרשרת האספקה, ואתגרים אלה פותחים בפנינו מגוון הזדמנויות".
עוד ציין גולדשטיין, כי "הנגישות של הקריה הדוארית במודיעין לנמל התעופה בן גוריון, לצירי תנועה מרכזיים, לכביש 6 ולכל הארץ הופכים את הדואר לאטרקטיבי ביותר עבור מאות אלפי עסקים קטנים ובינוניים שיוכלו לאחסן בקרוב סחורות במחסנים הלוגיסטיים של הדואר ולהעביר אותם בנוחות ומהירות בארץ ובעולם.
"בשנת 2018 חברת דואר ישראל מיינה ומסרה 65 מיליון חבילות, ועד סוף 2019 היא צפויה למסור כ־70 מיליון חבילות. כדי להיערך לגידול בחבילות, החברה השקיעה בפיתוח אמצעים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם, למיון והעברת החבילות לידי הנמענים. לדואר ישראל יש מערך לוגיסטי, הכולל צי רכב הפוקד בכל יום כל יישוב בארץ, וכן תשתית מחשוב מתקדמת שערוכה להיקפי הסחר בסטנדרטים בינלאומיים".