החניות לכלי הרכב השיתופיים. צילום: פרטיהחניות לכלי הרכב השיתופיים. צילום: פרטי
החניות לכלי הרכב השיתופיים. צילום: פרטי
(החניות לכלי הרכב השיתופיים. צילום: פרטי)
חדש במודיעין: כלי רכב שיתופיים. בשבועות האחרונים צבעה העירייה בצבע ירוק עשר חניות המיועדות לחניות לכלי רכב שיתופיים.
החברה הראשונה שהרימה את הכפפה היא חברת "שלמה" שמשיקה השבוע את הרכב השיתופי הראשון בעיר תחת השם "Buzz Car".
המחיר להשכרת כלי רכב ליום יהיה בעלות של 160 שקלים שכוללים ביטוח עבור "נהג צעיר". בחברת "שלמה" ציינו כי השירות מופעל באמצעות אפליקציה אותה ניתן להוריד לטלפון הנייד ובאמצעותה ניתן לשכור את כלי הרכב.
מטרת המיזם היא שהעירייה תאפשר חניות "ירוקות" רק לחברות השכרה ש"יניחו בצד" את המודל הישן בו השוכר ניגש למשרד, ממלא חוזה ומקבל רכב בתמורה, למודל חדש ומהיר בו התושב יכול לשכור רכב מבלי לבזבז זמן על ניירת וביטוחים והכל באמצעות אפליקציה. כך יתאפשר לתושבי העיר להיעזר בכלי רכב שיתופיים שיהיו זמינים עבורם על פני כלי רכב פרטיים וכן להיעזר בכלי הרכב בסופי השבוע, כאשר גם נהגים צעירים יוכלו לשכור את המכוניות ולהשתמש בהן בנסיעות אל מחוץ לעיר.
מהלך זה יאפשר למעשה לחיילים וצעירים לוותר על הרכב של הוריהם ולנסוע, בעיקר בסופי שבוע, לעיר הגדולה.
בעיריית מודיעין מכבים רעות מבהירים כי החניות הן ללא עלות והן פנויות לכל חברה שתאפשר לתושבי העיר להשתמש במכוניות בהשכרה יומית או שעתית, באמצעות אפליקציה.
במידה ותהיה היענות העירייה תבחן את האפשרות להגדיל את היצע החניות. החניות הן: במגרש החנייה מול בניין העיריה, ברחוב שומרי החומות פינת שדרות החשמונאים (סמוך לצומת שילת), בשדרות עמק דותן צפון פינת שדרות יאיר פרג, ברחוב המעיין פינת שדרות המלאכות. ובמגרש החנייה של הבריכה העירונית.