הסעה בסרט: האלימות בהסעות בתי הספר היא תופעה מוכרת. ילדים רבים עוברים התעללות מילולית או פיזית בזמן הנסיעה, ולנהגי ההסעות ישנם מעט מאוד כלים להתמודד עם התופעה, כאשר תשומת הלב צריכה להיות הכביש ולא הצעקות בספסל האחורי.
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"
המועצה האזורית חבל מודיעין שהשתלבה בשנה האחרונה בפרויקט "עיר ללא אלימות", החליטה לעשות מעשה: כל נהג קיבל "ערכת נהג" הכוללת תכנים בנושאים המעניינים את הילדים והנוער ואשר מלווים במסרים חינוכיים מפי דמויות במועצה: יו"ר המועצה, רכזת תנועות הנוער ומנהל אגף החינוך.
גולת הכותרת של הפרויקט היא סדרת דרמה שצולמה לאחרונה בהשתתפות תלמידים מחטיבת ביניים "נחשון" הפועלת במועצה. הסדרה, שהפרקים שלה משודרים באוטובוסים, מספרת את סיפורם של שתי חבורות יריבות בבית הספר, שרבות על כבוד ויוקרה, בזמן שסיפור אהבה נרקם בין זוג שכל אחד מהם שייך ל"מחנה" אחר במריבה.
המטרה של פרויקט "הסעה בטוחה" היא להעסיק את הילדים והנוער בתכנים שיעניינו אותם ובכך למנוע את הגורם המרכזי לאלימות בהסעות - השעמום.
כמו כן, בנוסף ל"ערכת הנהג" עוברים הנהגים גם הכשרות בנושא התמודדות עם תופעת האלימות, הותקנו מצלמות בהסעות, ובהסעות שבהן מקרי האלימות רבים, משולב מבוגר נוסף שמתלווה לנסיעה ומפקח על הנעשה בהסעה. טל טביומי