כרטיס צהוב לפני כרטיס אדום: "בימים הקרובים תחל העיריה לאכוף את חוק העזר העירוני. מכוניתך עומדת במקום האסור לחנייה. אם המכונית תימצא שוב במקום זה תהיה צפוי לקנס כחוק. בנוסף, העיריה רשאית לגרור את רכבך מהמקום ולחייב אותך בהוצאות הגרירה והחנייה. נא ראה זאת כהתראה אחרונה לפני קנס". כך הוזהרו השבוע נהגים שחנו במקומות אסורים במרכז מודיעין ובשדרות החשמונאים.
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"
בתחילת חודש ספטמבר החלה העיריה להפעיל מדיניות אכיפה חדשה במקביל להמשך עבודות הפיתוח וההקמה של הכיכר המרכזית של העיר. זאת לדבריה במטרה להפסיק את החנייה הפיראטית המסכנת את הנהגים והולכי הרגל, מפריעה להמשך עבודות הפיתוח ופוגעת במראה מרכז העיר.
על פי המדיניות החדשה, תיאסר חנייה של כלי רכב כבדים ורגילים לאורך כל שדרות החשמונאים, מהכניסה לעיר ועד מרכזה.
העיריה מסרה כי בשלושת השבועות האחרונים היא סיימה את השלב הראשון לאכיפת המדיניות החדשה שכלל קמפיין הסברה לתושבים באמצעי התקשורת המקומיים, אתר האינטרנט של העיריה ותלושי הארנונה שהגיעו לבתי התושבים. השבוע החל השלב השני של מתן התראות לרכבים החונים במקומות אסורים, ובשלב השלישי יחלו במתן קנסות בפועל לנהגים שלא יצייתו לחוקים.
בעיריה מדווחים כי היענות התושבים היא חיובית, כאשר כבר החלה מגמת ירידה של מספר הרכבים החונים באופן לא חוקי במרכז העיר ומגיעות פניות רבות של תושבים התומכים במהלך.
לצד חלוקת ההתראה לפני מתן הקנס, מצמידים מפקחי העיריה מפה של שלושת החניונים במרכז העיר העומדים לרשות הציבור ללא תשלום: חניון הכניסה הצפונית לפארק ענבה המונה כ־100 מקומות חנייה, חניון זמני בסוף עמק זבולון (מול החניון של ענבה) המונה 120 מקומות חנייה, וחניון מרכז הספורט והבריכה העירונית המונה 350 מקומות חנייה.
עוד מצוין במפת ההסבר כי החנייה במקומות המותרים במרכז העיר איננה בתשלום, אך מי שיעמיד את רכבו בניגוד לחוק יקבל דו"ח חנייה בסך 250 שקל.