פארקי הכלבים במודיעין חוזרים לכותרות: ישי קשלר ממודיעין ומנהל חנות "מלך החיות, אבי ברדוגו, פותחים בקמפיין לגיוס תושבי העיר במטרה לפתוח עוד פארקי כלבים במודיעין.
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"
קשלר, 62, אימץ כלב לפני ארבעה חודשים. אז גילה שפארק הכלבים היחיד במודיעין נמצא בקצה השני של העיר. "מצאתי את עצמי מכניס את הכלב לאוטו ונוסע 20 דקות לעמק איילון בשביל לשחרר את הכלב בפארק. התחלתי לדבר עם אנשים מכל מיני שכונות בעיר שסיפרו שהם לא יכולים להגיע לפארק כי הוא רחוק להם מדי. הבנתי שהמצב לא הגיוני".
קשלר, מנהל פרויקטים בחברת "מקורות", החל "להנדס" את הפרויקט הבא: הקמת חמישה פארקי כלבים נוספים לפחות. "דיברתי עם תושבים, וטרינרים, מומחי סביבה וכולם אישרו שזה משהו הכרחי. אנחנו רוצים פארקים בפריסה עירונית, במכבים, ברעות ובעוד שלושה מקומות בעיר".
למאבק הטרי הצטרפו כבר מספר משפחות, וביניהן אבי ברדוגו, מנהל חנות "מלך החיות" במודיעין סנטר. ברדוגו, תושב ירושלים, מחפש זה זמן מה דירה במודיעין. לטענתו, המחסור בפארקים לכלבים מהווה גורם דומיננטי בבחירת הדירה ובמיקומה.
"פארק לכלבים זה גורם הכרחי בכל עיר", הוא מעיד. "המשמעות של פארק כלבים בקרבת הבית, זה אם אני קונה בית עם גינה או לא. זה קריטי". כמי שעובד במודיעין סנטר, זוכה ברדוגו לראות את המתרחש בפארק הכלבים מדי יום. "הפארק, או שהוא ריק או שהוא מפוצץ", הוא טוען. "הוא קטן מדי, והמיקום שלו מאוד מבודד ולא מתאים. הוא לא נותן מענה מספיק לתושבי העיר".
השניים פתחו השבוע עצומה אינטרנטית, הקוראת לתושבי העיר להצביע בעד הוספת פארקים. כשיראו שיש היענות מצד הקהל, הם מתכננים לסרוק את השטח, לקבל הצעות מחיר ולהגיע לעירייה עם דעה מגובשת וגב כלכלי. "אנחנו מחפשים תומכים וספונסרים שיוכלו לעזור למטרה", אומר ברדוגו. "נעשה הכל כדי שזה ייצא לפועל".
אין זו הפעם הראשונה שנושא הפארקים עולה לדיון. בשנת 2009, כחלק מההסכם הקואליציוני בין אלכס ויינרב לראש העירייה, חיים ביבס, הוסכם כי יוקמו במודיעין חמישה פארקי כלבים, אחד בכל שנה. מאז עברו חודשים רבים וכיום יש רק פארק אחד בקרבת מודיעין סנטר.
"הגשנו לעירייה רשימה של עשרה מקומות מתאימים, ביניהם בחטיבת יפתח, עמק החולה, עמק בית שאן, רעות ומכבים", מספר אלכס ויינרב, חבר המועצה. "בסוף עשו רק פארק קטן עם גדרות נוראיות. זו הצלחה בלתי רגילה בערים אחרות, אבל אצלנו מתוך יותר מ־200 פארקים, לא מצליחים לארגן פארק נורמאלי. מדובר פה בעלות מינורית של 30־40 אלף שקל. זו בדיחה".
תגובת העירייה: "לאחר הקמתו של פארק הכלבים בעמק איילון, נעשית בימים אלה עבודת מטה להפקת לקחים ובחינת שטחים נוספים".