חברות מסוג אחר בפייסבוק: שלושה צעירים מחשמונאים שנעצרו בחשד שמכרו סמים מסוג "נייס גאי" ואלכוהול לעשרות נערים בחשמונאים, מודיעין עילית, כפר אורנים, לפיד שילת ומודיעין בעלות המוערכת בעשרות אלפי שקלים, שוחררו בשבוע שעבר למעצר בית. על פי החשד, השלושה סיפקו את האלכוהול ואת ה"נייס גאי" עד לבית הלקוח, ונעזרו בפייסבוק לשם כך.
בואו להצטרף לעמוד פייסבוק של "ידיעות השפלה"
לפני כחודשיים חשף mynet לראשונה את תופעת מכירת האלכוהול עד לבית בעיר, ובעקבות כך הוציאה המשטרה צו איסור פרסום בנושא שהוסר בשבוע שעבר עם סיום החקירה. בחודשים האחרונים נוהלה חקירה מקיפה שכללה איסוף ראיות, ובמסגרתה הופעל סוכן סמוי שרכש לכאורה כמה פעמים סמים מסוג "נייס גאי" מהחשודים. השלושה נעצרו על ידי בלשי ימ"ר ש"י. מדובר בצעירים בני 24 ו־21 והחשוד המרכזי המוכר למשטרה מעבירות של סמים בן 20.
"נייס גאי" הוא סם הזיות סינטטי (מיוצר במעבדה) שהפך לפופולרי מאוד בקרב הנוער בשנה האחרונה. הסם נכנס לפקודת הסמים בחודש מאי השנה. מדובר בחומר מסוכן העלול לגרום לתגובות התנהגותיות קיצוניות, עיוותים ובעל תופעות לוואי המוכרות מסמים מסוכנים אחרים בני אותה משפחה.
לדברי עו"ד דוד בראום, המייצג את אחד החשודים, "במשך חודשיים נוהלה החקירה, עוד לפני שהחוק נכנס לתוקף ברגע האמת ב-22.5.11, ואז מה עושה המשטרה? במקום להורות את הדרך, ולהסביר לאנשים מה אומר החוק היא מכשילה אותם. היא עוצרת אותם היא לא מתרה בפניהם. מדובר בבחור בן 21 שלא ידע עדיין שמדובר במשהו לא חוקי. אין לו עבר פלילי, הוא לא עבריין. בבירור אפשר לומר שהוא נגרר אחרי אחד המעורבים האחרים".