מי שרף את המועדון?: שריפה פרצה ביום שני במבנה תנועת הצופים "אופק" ברעות וכילתה את אחד החדרים. זה קרה לפנות בוקר ורק בזכות סייר של מחלקת הביטחון של העירייה שהבחין בשריפה בשלוש לפנות בוקר, והזעיק את כוחות הביטחון שיגיעו למקום, נמנעה התפשטות האש. במתחם לא היו אנשים והאירוע הסתיים ללא נפגעים.
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"
השריפה כילתה לגמרי את החדר המרכזי של המתחם, וכעת מונעת העירייה מחברי השבט להיכנס למקום מחשש של קריסה. מהנדס מטעם העירייה צפוי לבקר במקום בימים הקרובים ולקבוע האם יצטרכו להרוס את החדר עצמו בלבד, או להרוס את המבנה כולו ולהקימו מחדש.
"אנחנו נמשיך עם הפעילות כרגיל, רק לא בתוך המתחם", אומרת בתגובה דלית עמיר, ראש שבט 'אופק'. "ברור שאנחנו צריכים מבנה. העירייה מעורבת בסיפור ואני מקווה שהיא תלך איתנו עם כל מה שצריך, כדי שהפעילות הברוכה שלנו תמשיך להתקיים".
עמיר ביקשה לשמור על אופטימיות ולהסתכל על חצי הכוס המלאה. "זו לא הרגשה טובה לראות את המבנה שלך שרוף, אבל העיקר שלא היו נפגעים. כל פגיעה ברכוש אפשר לתקן. היה שם ציוד של התנועה, אבל השריפה לא פגעה במשהו רציני ולא תפגע במחנה הקיץ שעתיד לבוא".
סיבת השריפה עדיין נבדקת, אך השעה בה התרחשה השריפה, כמו גם קירבתה למועד סיום הלימודים, מעלה את האפשרות כי מדובר בתעלול או הצתה מכוונת. "אני לא יודעת", אומרת עמיר. "חוקרי השריפות יבדקו את זה ויגישו את התוצאות לעירייה".
ממכבי האש נמסר כי ארבעה צוותי כיבוי אש ומנוף הוזנקו למקום. כאשר צוותי הכיבוי הגיעו למבנה הם הבחינו בלהבות אשר יוצאות מהגג. הכבאים השתלטו על השרפה לאחר שעה קלה מבלי שהיו במקום נפגעים בנפש. אך למבנה נגרם נזק כבד. מפקד שירותי כבאות איילון, טפסר מאיר הראל, אשר היה במקום הנחה את מדור החקירות של האיגוד לפתוח בחקירה לבירור נסיבות פרוץ הדליקה.
בהודעה שיצאה מהעירייה נמסר כי "בימים הקרובים יקיימו הגורמים המקצועיים בעירייה ישיבות עם נציגי השבט והתנועה על מנת למצוא פתרונות זמניים להמשך הפעילות ופתיחת שנת הלימודים הבאה כסדרה".