המערכה על הספסלים הציבוריים חוזרת: תשעה חודשים לאחר שהתריע לראשונה על מצבם של ספסלי הרחוב, חוזר אורי שור, דובר נציבות המים ותושב מודיעין, להתעמת עם העירייה. שור הצטייד במצלמה וערך סיבוב מקיף בעיר. השבוע שלח לעירייה תמונות של 28 ספסלים שונים. חלקם דהויים, לחלקם חסרים שלבים ולחלקם שברים מסוכנים, שעלולים לפצוע את היושבים עליהם.
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"
"מצבם של הספסלים במודיעין מזעזע", הוא טוען. "לספסלים רבים חסרים שלבים שלמים, לעיתים במצב שלא ניתן לשבת עליהם. הרבה מהספסלים דהויים מאוד ומגיעים למצב של ריקבון. אני לא אבוא ואגיד שאף פעם לא נצבע ספסל במודיעין, אבל ברור שיש הרבה ספסלים שלא טופלו מיום הצבתם".
שור פנה לעירייה בנושא כבר בעבר. לטענתו, מאז שהלין לעירייה חלק מהספסלים אכן תוקנו, אך לא בצורה שציפה. "הספסלים תוקנו עם מוטות עץ ארוכים מדי, ובצבעים לא מתאימים", הוא טוען. "עשו עבודה חובבנית ממש. ספסלים מעץ דורשים טיפול עונתי, אחרת העץ נרקב ונשבר, וזה מהווה סכנה אמיתית לתושבים".
שור משייך את הבעיה למצב הכללי של העירייה לטענתו, בה היא מקימה דברים חדשים אך מפספסת כשמדובר בשימור הקיים. "כל אחד אוהב לשים ספסל חדש ולגזור סרט. אבל לשמור עליו? שמישהו אחר יעשה. הדבר נכון לא רק לגבי ספסלים. גם גני השעשועים מוזנחים, והמתקנים בהם ישנים.
"אם נמשיך כך אנחנו נהיה עיר שמזדקנת מהר מאוד. יהיו כמה שכונות חדשות, וכל השאר יהיו מוזנחות. מודיעין צריכה ללכת שני צעדים קדימה, ואחד אחורה. וחייבים ללמוד לשמר ולתחזק את הקיים".
נראה כי בכל הקשור לספסלים, הנפגעים הראשונים הם האוכלוסייה המבוגרת של מודיעין. "בשביל הגמלאים מדובר במתקן דרוש והכרחי", אומר אברהם כ"ץ-עוז, תושב העיר בן 77 ושר החקלאות לשעבר. "אבל זה לא רק לקשישים. העיר הומה בנשים עם ילדים, ובמצב של ספסל שבור ילדים עלולים להיפגע באורח רציני".
תגובת עיריית מודיעין: "העירייה מודה לתושב על פנייתו ומזמינה תושבים לדווח על מפגעים ותקלות במוקד 106".