תאונות הדרכים בעיר הסתיימו בשבוע שעבר בנס: בשכונת אבני חן התנגשו נהג רכב פרטי ונהג אוטובוס בפינת הרחובות לשם ותכלת. שכנים שהיו עדים לתאונה סיפרו כי הצומת הזה גדול ומועד לפורענות. "כל בוקר עוברים בו אנשים הממהרים לגנים ולבית הספר שנמצא באזור. אנחנו שומעים כאן כל הזמן חריקות של כמעט-תאונה. צריך להקים במקום כיכר או משהו דומה כדי להבטיח שתאונות קטלניות לא יתרחשו".
גם באזור מרכז מרל"ז התרחשה לפני מספר ימים תאונה. אזרחים שהיו במקום, ומכנים עצמם "ועדת ביקורת עירונית" אמרו השבוע כי הגיע הזמן שהעירייה תממן כיכרות ורמזורים מתקציבה. "אסור לחכות שיהיו הרוגים".
בתוך כך הוציא לפני כשבוע יו"ר תנועת "מודיעין של כולנו", שרון מעוז, מכתב לחברי המועצה ולראש העירייה, בו הוא מפרט שורת ליקויים בהם נתקל בכבישי העיר. מעוז ואנשי מפלגתו דורשים מהעירייה "לפעול לקבלת אישור ומימון ממשרד התחבורה לטובת הקמת כיכרות ברחבי העיר וכן להקצות כספים לטובת הקמת כיכרות. לחוקק חוק עזר עירוני אשר יאפשר אכיפה פעילה לעברייני חנייה הפוגעים בשדה הראייה".
בעיריית מודיעין אומרים בתגובה לתלונות התושבים בנוגע לצומת לשם-תכלת: "מבדיקה שנעשתה בעירייה עולה כי לא התקבלו דיווחים על מספר תאונות דרכים חריג בצומת המדובר, ולכן הוא אינו עומד בקריטריונים של משרד התחבורה כצומת מסוכן".
לגבי מכתבו של מעוז מבהירים בעירייה כי "מאז תחילת הקדנציה פועלת העירייה רבות בתחום שיפור תשתיות התחבורה בעיר וצמצום מספר תאונות הדרכים בעיר".
פרסום ראשוני: 09:12 , 08.11.10