השיר הקודם והאוטוביוגרפי שלה "The Other End" כיכב בפלייליסיטים וזכה לתגובות רבות ברשתות החברתיות. היא הופיעה בלונדון ובקיסריה במסגרת "תגלית" ובקרוב תצא לעוד סיבוב הופעות באירופה – וכעת הזמרת והיוצרת תושבת מודיעין ענבל פז מוציאה סינגל חדש.
השיר החדש "Eyes Open Shut" מספר על ההתמודדות של כולנו. "אחד הדברים שאנחנו לומדים ומתרגלים מדי יום בחיים האלה הוא קשרים", מסבירה פז (40), נשואה ואם לשניים. "אנחנו מתרגלים ליצור אותם, לומדים לחיות בתוכם ולעתים לפרום אותם. לא כל אדם הנכנס לחיינו יישאר לנצח. רובם נכנסים לחיינו ללמד אותנו שיעור ולהמשיך הלאה. כתיבת שירים עבורי זו דרך לחקור את העולמות הרגשיים שבי ולעבד את חוויות חיי. אני מאמינה שיש קשר ישיר בין החוויות שכל אדם חווה לשיעור שאותו הוא הגיע ללמוד בעולם הזה".
ענבל פז. יכולות ווקאליות יוצאות דופןענבל פז. יכולות ווקאליות יוצאות דופן
ענבל פז. יכולות ווקאליות יוצאות דופן
(צילום: אלה טריפליק)
פז מספרת שאת השיעור הזה למדה דרך אמירה של אביה מלפני שנים: "היינו בדרכנו חזרה הביתה מארה"ב לישראל. בעודי יושבת על המזוודה מחכה לטיסה שלנו הוא ניגש אליי ואמר: 'ענבלי, לעולם אל תתני לאף אחד לנצל אותך'. מאותה נקודה נכנסו לחיי דמויות רבות ומגוונות שלימדו אותי להתמודד עם השיעור לעיתים הכבד הזה ובעוצמות שונות. דרך השיר Eyes Open Shut צללתי עם המילים והלחן לרגשות ולחוסר האונים שהרגשתי בתוך הקשרים הללו. קשרים שהרגישו לי חד-צדדיים, קשרים שבהם נתתי מעצמי ואת עצמי ונותרתי מחזיקה אוויר.
שם למדתי את אחד משיעורי החיים החשובים ביותר – 'האמן לא למה שבן אדם אומר אלא להתנהגותו'. ניסיתי להעביר דרך המילים שלעיתים אנחנו מכבים את האינסטינקטים שלנו, חיים עם עיניים פקוחות אך עצומות, מתעקשים לא לראות את האמת הכואבת שעומדת בפנינו, מחפשים תירוצים להתנהגויות של אחרים כדי להצדיק לעצמנו את הסיבות שאנחנו נשארים בקשרים רעילים. בעיניים פקוחות אני יכולה לומר שלעיתים עזרה לאחר באה דווקא בצורה של שחרור ופרידה".
Shut Open Eyes נכתב בתחילה כבלדת פסנתר, אבל לבסוף החליטו פז והמפיק המוזיקלי עדי חייט על הפקת הרמוניות לקול שלה, "והתוצאה היתה ברורה. כך השיר צריך להיות ולהישמע", אומרת פז. בשיר אפשר לשמוע את יכולותיה הווקאליות יוצאות הדופן של פז כיוון שהוא מבוסס כולו על עיבוד ווקאלי שמלווה את השיר, בלי ליווי כלי נגינה כמעט לכל אורכו.
פז נולדה בארץ ועברה בילדותה עם משפחתה לארצות הברית. שם למדה שירה ופסנתר. כשהיתה בת 15 שבה ארצה והמשיכה את לימודיה בתחום. בזמן לימודי ביולוגיה באוניברסיטה הקליטה אלבום ג'אז ששמו Sunrise ואף הופיעה עם הרכב בכל מיני מקומות בארץ. אחרי שסיימה את לימודי התואר הראשון נסעה לחצי שנה לאטלנטה ולנאשוויל כדי להמשיך ולהעמיק את לימודיה בפיתוח קול אצל המורה ג'ן סמית' שעבדה בין היתר עם הזמר ג'סטין ביבר ועם המורה לפיתוח קול והזמר ברט מאנינג. עם חזרתה לארץ פתחה במודיעין סטודיו לפיתוח קול שבו היא מלמדת, כל זה במקביל לקריירת הסולו שלה שקורמת בימים אלה עור וגידים.