העיר מודיעין שנוסדה בשנת 1996, רחוקה מלמצב את עצמה כעיר ספורט. ב־26 שנותיה, ניתן לקבוע שמחשבותיה ומשאביה הושקעו בתחומי חיים אחרים, ופחות בתרבות הפנאי והספורט, קל וחומר כשמדובר בהקמת קבוצת ספורט מקצוענית־תחרותית, שתייצג את העיר בבמות הגדולות ובאצטדיונים הגדולים.
3 צפייה בגלריה
השחקנים והמאמן מאור חוגגים ביום שישי
השחקנים והמאמן מאור חוגגים ביום שישי
השחקנים והמאמן מאור חוגגים ביום שישי
( צילום: עירוני מודיעין )
ההיסטוריה שרשמה בשישי שעבר עירוני מודיעין, כשהעפילה לליגה א' החצי מקצוענית, אחרי ניצחון 0:2 על עירוני נתיבות של אהוד כחילה, יכולה להיות צעד משמעותי בדרך לשינוי. אבל אולי מדובר רק בהבלחה מתוקה, חד־פעמית, שתיזכר כפסגה מרגשת שאליה הגיע הכדורגל המקומי, למרות הכל.

מהפך רומנטי

מועדון הכדורגל עירוני מודיעין הוקדם בשנת 2009. בעונת 2011/12 זכתה קבוצת הבוגרים בדאבל אליפות וגביע בליגה ג׳ ועלו לליגה ב׳, שם זכו בגביע נוסף. כעת בשנת 2022 סוגר המועדון את העונה ה־13 להיווסדו עם עלייה מתוקה לליגה א׳.
כן, זאת הייתה עונה ארוכה ומורטת עצבים, שהתנקזה למחזור הנועל של משחקי הפלייאוף של ליגה ב' דרום ב', אליו הגיעו שחקניו של המאמן שי מאור עם הסיכויים הקטנים ביותר לעלות. הפייבוריטיות הגדולות היו עירוני נתיבות, והשכנה הפועל לוד.
מאות אוהדים מילאו את המגרש הסינתטי בפארק הטכנולוגי בעיר, כשהם יודעים שעירוני נתיבות, שסיימה את העונה הסדירה בראש הטבלה, הגיעה למשחק כשהכל תלוי בה ורק בה, כאשר גם תוצאת תיקו הייתה יכול להספיק לה כדי לחגוג מול הקהל המקומי.
עירוני מודיעין, שסיימה את העונה הסדירה במקום הרביעי, הגיעה אל המשחק בשישי שעבר כאשר גם ניצחון לא היה בהכרח מבטיח לה את כרטיס העלייה. במקביל, הפועל לוד וקריית מלאכי, התמודדו בינן ובין עצמן במשחק מקביל. החבורה של אופיר רגב מלוד, הייתה יכולה לנצל את איבוד הנקודות של נתיבות במודיעין כדי לחגוג עלייה (ואולי גם איחוד עם בני לוד, שנאבקת על חייה בליגה א' דרום) אבל, כאמור, היא הצליחה לבעוט בדלי.
3 צפייה בגלריה
הקהל ערוך ביציעים לפני שריקת הפתיחה
הקהל ערוך ביציעים לפני שריקת הפתיחה
הקהל ערוך ביציעים לפני שריקת הפתיחה
( צילום: עירוני מודיעין )
בחזרה למגרש במודיעין. מחצית ראשונה ללא כיבושים התאימה לנתיבות, עד שבדקה ה־64 העלה יואל גנון את מודיעין ליתרון 0:1. בדקה ה־90 היה זה משה סילומנוב שכבש את השער השני ונתן את האות הרשמית לחגיגות.
"זו אמנם עלייה מספר שבע שלי, אבל בהחלט העלייה הכי מתוקה", אמר בסיום המאמן מאור, קבלן עליות מדופלם שבעבר עלה ליגה עם הפועל אזור, מ.ס כפר קאסם, שמשון כפר קאסם, עירוני אשדוד ופעמיים עם מכבי יפו. "למה הכי מתוקה? כי מדובר במועדון עם אנשים נדירים. החל מהיו"ר אלי סבח וכל הצוות, שהאמינו ונתנו את כל הכלים להצליח. הלב הגדול של השחקנים הווינרים האלה הוכיח שהצדק נעשה ועירוני עושה היסטוריה ועולה לליגה א׳. אני גם רוצה להודות לקהל הגדול לעודד ולחזק את הקבוצה מהיציע".
"מדובר בעלייה הרואית", הוסיף מאור, שביום שני השבוע חתם על חוזה חדש לעונה הבאה. "נכון, לא נבנתה פה קבוצה עם תקציב אסטרונמי כמות של לוד אבל כזה שהיה מספיק על מנת להיאבק עם קבוצות כמות של נתיבות, קריית מלאכי, ירוחם, ולעלות ליגה אחרי הרבה עונות בהן הקבוצה רשמה אכזבה פעם אחר פעם. מדובר בחבורה מדהימה של שחקנים. הגענו למחזור הנועל כשהכל היה נגדנו ובכל זאת הם הצליחו לעשות את הבלתי ייאמן".
איך מתמודדים בליגה א' עם תקציב תמיכות צנוע?
"אומנם מודיעין לא אמורה להיות ברמה הגבוהה של התקציבים בליגה א' אבל יש לה פוטנציאל אדיר מבחינת שחקני בית שחיים פה ואין לקבוצות אחרות".
תסביר.
"יש שחקנים, תושבי העיר, שנמנים על סגלים של קבוצות בליגה הלאומית, ולא בהכרח מקבלים דקות משחק, וזאת ההזדמנות שלהם לקבל את הבמה וגם לקבל את החשיפה שליגה א' מעניקה, עם שידורי הטלוויזיה - ופשוט לחזור הביתה. כבר השנה שיחקו פה חמישה שחקנים שהם שחקני בית, שזה דבר נדיר, כמו בר גלילי, עמית בוהדנה, יעקב בן שבת, יונתן רוטשילד, דביר מזרחי. צריך לשים פוקוס על הדבר הזה. בקבוצה כמו מודיעין אתה לא יכול להביא בקיץ 20 שחקני רכש, זה לא יקרה.
3 צפייה בגלריה
השחקנים בחדר ההלבשה, לפני העלייה למשחק ההיסטורי
השחקנים בחדר ההלבשה, לפני העלייה למשחק ההיסטורי
השחקנים בחדר ההלבשה, לפני העלייה למשחק ההיסטורי
( צילום: עירוני מודיעין )
מה יקרה?
"נעשה קבוצה בגובה שלנו עם שחקנים רעבים, תוססים, ןמנוסיפ כמו סולימנוב, ומאמין שנבנה קבוצה שתוכל לתקוע יתד בליגה א'. אין שום פחד או חשש מהאתגר".

נתראה ב־א'

"השחקנים עשו הישג מדהים ומרשים ומגיע להם ישר כוח גדול", הצטרף ראש העירייה חיים ביבס למברכים, "כל הכבוד ליו"ר המועדון אלי סבח, למנכ״לית מאיה ויסברג, לדוד בן שימול, למאמן שי מאור ולכל הצוות המקצועי של המועדון שעבדו קשה כל השנה והובילו את הקבוצה להישג ההיסטורי".
יו״ר עירוני מודיעין, אלי סבח: "בסיום עונה הרואית ופלייאוף מותח במיוחד, עירוני מודיעין עושה היסטוריה ומעפילה לליגה א׳. אני כל כך גאה בשחקנים האלופים שלנו על הדרך. כבוד גדול גם למאמן שי מאור ולכל הצוות המקצועי על ההובלה וכמובן לרוח הגבית של ראש העיר, חיים ביבס. נתראה בליגה א'".