אוהדי קבוצת הכדורגל עירוני מודיעין ממשיכים במאבקם לשדרוג הקבוצה, וחתמו על עצומה הקוראת לערוך שינויים בניהול הקבוצה כדי לסייע לה לעלות ליגה.
לפני כחודש כתבו האוהדים מכתב שבו דרשו לשפר את מצבה של קבוצת הכדורגל העירונית. כעת הם החליטו להעלות הילוך מאבקם ולפרסם עצומה שכותרתה "העיר מודיעין צריכה קבוצת כדורגל בליגה בכירה יותר".
1 צפייה בגלריה
עירוני מודיעין
עירוני מודיעין
עירוני מודיעין
(צילום: חורחה נובומינסקי)
בעצומה האוהדים מפרטים את דרישותיהם. בין השאר הם דורשים שקיפות ופיקוח על הנעשה במועדון ובעמותת 'סחלבים' בכל הקשור לכספים ולדרך הניהול של העמותה. עוד הם דורשים להקצות תקציב ראוי לקבוצה ולאשר ספונסרים לקבוצה הבוגרת בלבד, ולשנות את דרך הניהול של הקבוצה.
יתרה מזו, האוהדים דורשים לשקם ולפתח את מחלקות הילדים והנוער של עירוני מודיעין, לשלב שחקני נוער בקבוצה הבוגרת ולהחזיר את הצביון המקומי לקבוצה, ולבנות ולקדם את הקשר בין הקבוצה לאוהדים, לרבות באמצעות הקמת עמוד פייסבוק לקבוצה. לסיום, הם דורשים שהקבוצה והעירייה יפעלו ביחד להגדיל את מספר האוהדים ולהרחיב את האיצטדיון החדש בעיר.
דודי אילת, תושב העיר ששני ילדיו שיחקו ומשחקים במועדון, סבור שהגיע הזמן להשקיע יותר בקבוצת הכדורגל של הבוגרים. "אני רואה כל הזמן איך בני נוער שמגיעים לגיל 14–15 עוזבים את המועדון והולכים למקומות אחרים", הוא מספר השבוע. "כל מי שיכול, עוזב למועדונים חזקים יותר. לילדים האלה אין אופק. הם מסתכלים קדימה ואין לך קבוצה חזקה למעלה. אני רואה את הנתונים של הבוגרים – הם לא עולים כבר חמש שנים לשום ליגה. לכן שחקנים צעירים – כולם מתחילים לפזול איך לצאת למועדון אחר. אם היתה קבוצה חזקה, הרבה יותר ילדים היו נשארים".
אוהד אחר מסביר מדוע הוחלט ליזום את העצומה. "העצומה קשורה למכתב שכתבנו לפני כחודש. מאז המחאה שעשינו, הקשר עם ההנהלה נותק לגמרי, ואנחנו מרגישים שהמועדון הולך לכיוון ממש לא טוב".
במה זה מתבטא?
"האוהדים לא מקבלים שום עדכונים, הצטברו כל מיני דברים בדרך שמעוררים תמיהה, למשל אני חבר בוועדת הספורט בעירייה בהתנדבות. ביקשתי להעלות את הנושא של הקבוצה לדיון בוועדה כדי לנסות למצוא פתרונות, וקיבלתי תשובה מיו"ר הוועדה שהוחלט מלמעלה שהכדורגל לא נמצא בסמכות הוועדה. אין שום פיקוח, אין שום בקרה. מחלקות הילדים והנוער מאוד הידרדרו בשנה האחרונה. ביקשנו דברים מאוד פשוטים, כמו להקים דף פייסבוק לקבוצה, ולא עושים את זה. המטרה היא שהתושבים של מודיעין יתעוררו אם חשוב להם שתהיה קבוצת ספורט מקצוענית בעיר שתהיה דוגמה לילדים ולנוער".
מסחלבים נמסר בתגובה: "עירוני מודיעין כמועדון כדורגל צעיר, שם לו למטרה לקדם את הכדורגל בעיר בכלל ואת הנוער בפרט ומשקיע רבות על מנת להגשים מטרה זו. יש להדגיש כי עירוני מודיעין עובדת בהתאם לכל הנהלים והתקנות הנהוגים בגוף ציבורי ובהתאם לכך קיבלה אישור ניהול תקין לשנתיים. כפי שכבר פורסם בעבר, בהתאם לתוכנית העבודה של המועדון, יושק בתחילת השנה אתר חדש לעירוני מודיעין ודף פייסבוק רשמי שמטרתם שיפור הקשר בין הקבוצה לאוהדים גם במדיה הדיגיטלית, לצד פרסומים בעיתונות המקומית ובאתר העירייה. בהנהלת עירוני מודיעין אף הציעו לחלק מהאוהדים להיות שותפים למהלך זה. שחקני הקבוצה והמועדון מודים לצופים שפוקדים את משחקי הקבוצה ויעשו את המרב כדי לשפר את התוצאות כבר במהלך המחזור הקרוב".