המתח בין אוהדי עירוני מודיעין לבין הנהלת הקבוצה מסרב להירגע ובשבועיים האחרונים אף עלה מדרגה לאחר שאוהדים טענו כי גורמים בקבוצה איימו עליהם.
משחק של עירוני מודיעיןמשחק של עירוני מודיעין
משחק של עירוני מודיעין
(צילום: חורחה נובומינסקי)
כזכור, הרקע למתיחות בין האוהדים להנהלת הקבוצה הוא טענות של אוהדים לפיהן ההנהלה לא משקיעה מספיק בקבוצה ולא מנסה לקדם אותה לליגות גבוהות יותר.
אחת האוהדות שטענו כי גורמים בקבוצה איימו עליה היא תושבת העיר, בת 22, שהעלתה לאחרונה פוסט בפייסבוק שבו פירטה את השתלשלות העניינים: "אני תושבת מודיעין כבר קרוב ל-20 שנה, וחובבת כדורגל מושבעת. בשבוע שעבר, לאחר שהקבוצה הפסידה 7:2, הועלה פוסט בו נמתחה ביקורת על התנהלות המועדון, ובין כלל המגיבים, הייתה גם תגובתי....
"לאחר כמה ימים, יוצר איתי קשר עובד המועדון שהגיע עד אליי הביתה, ומספר לי את הדבר הבא: 'יו"ר המועדון מעוניין להגיש כתב תביעה כנגדך על התגובה שכתבת. 'מציע' לך להתקשר להתנצל... הם הולכים לתבוע אותך ואת כל האוהדים שהכפישו אותם. תתקשרי להתנצל. עכשיו'. לקחתי את הטלפון מידו, הרגשתי את הדופק שלי והעצבים עולים, לא האמנתי למה שאני שומעת... לא הסכמתי להתנצל כי מבחינתי אין לי על מה, אבל הבטחתי שלא יקרה יותר וניתקתי את השיחה.. .. ככה הכדורגל אצלנו צריך להראות? מסתבר שעוד מספר אוהדים כמוני, בעיקר צעירים, קיבלו איומים בתביעה. אף אחד לא יסתום לנו את הפה, ונלחם בכל הכוח במי שמנסה לעשות את זה. ואם אתם לא יודעים להתמודד עם ביקורת לכו הביתה....".
"ככל הידוע היו כמה ניסיונות לפשרה בין הצדדים שלא עלו יפה עד כה. "הם ביקשו שאתנצל ואני לא מוכנה להתנצל", מסבירה אהרוני השבוע.
זיו גליקמן הוא אחד האוהדים של הקבוצה: "אני לא ספגתי איומים והתקפות אבל משום מה זה קיים", הוא מסביר, "זה התחיל בתחילת העונה. עשינו פגישה של כמה אוהדים עם יו"ר המועדון וביקשנו כל מיני דברים שיבואו לקראת האוהדים. אחרי תקופה ראינו ששום דבר לא קורה. אחרי שהקבוצה התחילה להתדרד התחלנו לפרסם פוסטים ביקורתיים בפייסבוק. ניתקו איתנו קשר והפסיקו לתת לנו מידע, ולאחרונה, בחודש האחרון שמעתי שפנו לאוהדים צעירים וביקשו מהם להפסיק לכתוב פוסטים פוגעניים ואיימו עליהם. אני חושב שזה חמור מאוד. אין שום סיבה להגיע למקומות האלה ולהתנהג כלפי בני נוער בצורה כזאת. המטרה שלנו כאוהדים היא לקדם את הקבוצה".
מה אתם מתכוונים לעשות עם זה?
"אנחנו שוקלים מה לעשות. עשינו כל מה שאפשר אבל הקבוצה ניתקה איתנו קשר. לא הקימו קבוצת פייסבוק לאוהדים כמו שהבטיחו. הם מציגים מצגת שווא אבל בפועל עושים אפס. מעולם הקבוצה לא היתה ברמה כזאת נמוכה".
מעירוני מודיעין נמסר בתגובה: ״ביקורת היא דבר חשוב שיכול לתרום לשיפור ולמידה ובתנאי שהיא עולה בצורה עניינית המכבדת את כל הצדדים. יחד עם זאת, יש להבדיל בין ביקורת לגיטימית על התנהלות הקבוצה לבין תקיפת בעלי התפקידים והכפשתם. בעקבות הפרסומים כנגד בעלי התפקידים נעשה ניסיון להידברות מנומסת וחברית עם מס׳ אוהדים בודדים איתם הייתה היכרות מוקדמת. יש לציין שהפונה אף שלחה התנצלות על הדברים שכתבה, אך לאחר מכן, מסיבותיה, יהיו אשר יהיו, חזרה בה מההתנצלות. מטעמי צנעת הפרט לא נוכל להרחיב אודות הפניה שפורסמה אך ראוי לציין שהיא כוללת טענות אשר הינן מופרכות מכל יסוד".