מועצת העיר מודיעין אישרה בשבוע שעבר את קידומו של פרויקט מגורים המיועד לסטודנטים ולצעירי העיר ברובע מיוחד שיוקם לצורך כך, באיזור הצפון־מערבי של העיר, לא הרחק ממתחם בריכת השחייה העירונית.
1 צפייה בגלריה
המעונות העתידיים
המעונות העתידיים
המעונות העתידיים
(הדמיה: כרמלי ונתן פלדמן אדריכלים)
קראו גם:
החלטת המועצה מהווה למעשה אישור עקרוני להקמתו של מתחם מגורים לסטודנטים ולצעירי העיר, וקמפוס אקדמי ללימודים גבוהים, כפי שעלה גם בתוכנית המתאר מד/2040 של העיר, שאושרה לפני מספר חודשים על ידי מינהל התכנון.
על פי החלטתה של הנהלת העירייה, פרויקט מגורי הסטודנטים שייבנה בשנים הקרובות יתנהל בשיטת BOT, ומשמעות הדבר היא כי היזם שיקים את המתחם יפעיל אותו לתקופה של עד 25 שנה, ואז יעבור הנכס לידי העירייה, צעד ממנו אמורים להרוויח גם היזם וגם העירייה.
על פי התוכנית שהציג ביום רביעי שעבר ראש העירייה חיים ביבס לחברי מועצת העיר, יכלול פרויקט המגורים של הסטודנטים מגוון של יחידות דיור, החל מדירות סטודיו של חדר אחד, דרך דירות שני חדרים, ועד לדירות שלושה חדרים, בשטח של בין 30 ל־65 מ"ר. תמהיל הדירות ייקבע בעתיד על ידי העירייה והיזם שיבנה את המתחם, בהתאם לרמת הביקוש בזמן שלפני הוצאת הפרויקט אל הפועל.
פרט ליחידות הדיור, יוקמו במתחם העתידי חללי עבודה ואזורים משותפים לכלל הדיירים, כמו חדר כביסה, מועדון וחדר כושר, ולצד המבנה יוקם מרכז מסחרי חדש שישמש את דיירי המתחם.
במקביל לאישור מעונות הסטודנטים, אישרו חברי מועצת העיר את הקמתו של מרכז חדשני להשכלה גבוהה, והוא צפוי לקלוט אליו בעיקר סטודנטים וצעירים תושבי העיר, שכיום, בהיעדר מוסדות אקדמיים בעיר, לומדים במקומות שונים ברחבי הארץ.
"זו בשורה חשובה מאוד לדור העתיד של העיר, לו אנחנו רוצים לסייע באמצעות דירות קטנות ואטרקטיביות", אומר ביבס, "ועכשיו מתחילה העבודה האמיתית, החל משלב התכנון ועד לביצוע, ונעשה זאת עם הרבה חשיבה, תכנון והקשבה לצעירים, שותפים מלאים שלנו להצלחת הפרויקט".