"פורום ציפורים" המרכז המסחרי בשכונת ציפורים לקראת אכלוס מלא. עד כה נותרו רק עוד 6 חנויות אחרונות במרכז המסחרי החדש "פורום ציפורים". מדובר במרכז בן שתי קומות, ובו תהיה רחבה ציבורית גדולה, וכן חניון תת-קרקעי, והוא מוקם בימים אלה במיקום אסטרטגי ביותר, על כביש 431.
פורום ציפוריםפורום ציפורים
המרכז "פורום ציפורים"
(הדמיה: זוז במחול ושומכר נדל"ן)
אכלוס שכונת הציפורים, הגובלת בפארק ענבה וכביש 431 מהווה את הגבול הדרומי שלה, החל בקיץ 2017, וכיום מתגוררים בה כבר אלפי תושבים. בשכונה אין עדיין מרכזים מסחריים, ו"פורום ציפורים" ישרת את תושבי השכונה, כמו גם את תושבי השכונות הסמוכות - משואה ונופים.
ב"פורום ציפורים" יהיו כ-2,000 מ"ר של שטחי מסחר, שיחולקו בין כ-40 חנויות, בגדלים הנעים בין 25 מ"ר ל-200 מ"ר. המרכז, שיתפרש על פני שתי קומות, יאופיין בעיצוב אדריכלי מודרני, בדומה למרכזים המסחריים השכונתיים הפעילים כיום במודיעין, שזכו להצלחה רבה בקרב התושבים. לאור העובדה שמדובר במרכז המסחרי השכונתי הראשון של שכונת הציפורים, הציפיות מהמקום גבוהות, גם מצד התושבים וגם מבחינת היזמים והמשקיעים.
היזמים מתגאים כבר עכשיו במספר עוגנים חשובים במרכז, כדוגמת סניף של שופרסל אקספרס (מקבוצת שופרסל) וסטודיו למחול "זוז במחול", בית ספר למחול ולהקות מקצועיות. גלית ורואי כבירי, שהקימו את הסטודיו במודיעין בשנת 1996, מדווחים שבמקום תפתח שלוחה של הסטודיו, ובה יפעלו שני אולמות סטודיו מקצועיים, וזאת בנוסף על 6 אולמות סטודיו שבית הספר מפעיל בתוך קניון עזריאלי, לצד אולמות שונים ברחבי העיר מודיעין וסביבותיה.
המרכז, שתוכנן על ידי האדריכל אלון בן נון, מאופיין בתכנון אדריכלי מוקפד, בעיצוב מודרני וסטנדרט בנייה גבוה, עם תכנון יעיל וירוק, וצפוי להפתח במרץ 2021.
בקומת הקרקע של "פורום ציפורים" יפעלו חנויות בגדלים שונים ובתי קפה. במרכז יהיו מעליות ודרגנועים, שיחברו את הקומה העליונה, בה יפעל בית קפה גדול, עם מרפסת שתפנה לשדרות יצחק רבין, וכן חנויות נוספות. לכל החנויות יהיו גם שטחי אחסון, לפי צרכיהן.
כן יוכשרו מעברי הולכי רגל ואופניים משכונת ציפורים אל שדרות יצחק רבין (כביש 431) ושטחים ציבוריים רבים, לרווחת התושבים והמבקרים, כדי להבטיח שיוכלו ליהנות ממרכז שוקק, המשלב קניות עם בילוי ופנאי.
שיווק המרכז הופקד בידי זאב שומכר, מנכ"ל קבוצת שומכר נדל"ן ויו"ר לשכת מתווכי הנדל"ן מודיעין מכבים רעות.