עמותת אור ירוק פרסמה השבוע דוח שמפרט את שיעור ההיפגעות של ילדים בתאונות דרכים מדי קיץ, בכלל הערים בארץ ובמודיעין בפרט.
1 צפייה בגלריה
הסדרת צומת  מרומזר במע"ר
הסדרת צומת  מרומזר במע"ר
מודיעין
(צילום באדיבות העירייה)
קראו גם >>
הבדיקה שביצעה 'אור ירוק' כללה את נתוני תאונות הדרכים בהם נפגעים ילדים עד גיל 14 בעשרות יישובים עירוניים בישראל בהם מתגוררים מעל 50 אלף תושבים ולפי נתונים אלה ממוקמת העיר מודיעין – מכבים – רעות במקום ה – 29 במסוכנות לילדים בחודשים יולי, אוגוסט וספטמבר, וזאת מתוך רשימה של 35 ישובים שלגביהם נבדק המידע.
במספרים: במהלך חמש השנים האחרונות נפגעו בעיר בתאונות דרכים 13 ילדים ובכל שנה נפגעים בה בממוצע 2.6 ילדים, 0.10 ילדים נפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים בכל שנה.
לשם השוואה, העיר המסוכנת ביותר מבחינה זו לילדים בחודשי הקיץ היא נהריה בתחומה נפגעו בחמש השנים האחרונות 29 ילדים בתאונות דרכים – 0.47 ילדים לכל אלף ילדים בכל שנה.
עיר צפונית אחרת שמספר תושביה די דומה לזה של מודיעין, כמו גם הרכב אוכלוסיית הילדים עד גיל 14, חדרה, ממוקמת רביעית בדירוג עם נתון מטריד של 0.37 ילדים נפגעים מדי שנה לכל אלף ילדים.
מודיעין עילית, בדומה לערים חרדיות אחרות בישראל (כמו בית שמש ובית"ר עילית) ממוקמת בתחתית הרשימה, מקום 31 עם 0.07 ילדים נפגעים בתאונות לכל אלף ילדים בכל שנה.
"החופש הגדול הוא זמן בו הסכנה של הילדים להיפגע בתאונות דרכים הולכת וגדלה", אומר מנכ"ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה. "רבים מהילדים משוטטים חסרי מעש ברחובות או בסביבת גני משחקים והאחריות לצמצום הסכנה מוטלת לא רק על ההורים אלא גם על משרד התחבורה וכל על הרשויות המקומיות כשיש חשיבות להגברת ההסברה לבטיחות בדרכים".
איילה שני, תושבת מודיעין, אמא לשני ילדים (11, 14) מסכימה עם קיטה: "תאונות הדרכים הן בהחלט מכת מדינה ובכל קיץ יש פחד גדול שהילדים יוצאים לבד גם אם זה להביא משהו מחנות סמוכה או צועדים באותו הרחוב לבקר חבר בשכונה. לא תמיד זה תלוי בהם ולפעמים חוסר תשומת לב של נהגים עלולה להביא לאסון, נקווה שהקיץ אכן יעבור בשלום".
לכל העדכונים - חדשות מודיעין