ביום שישי האחרון פרצה שריפת ענק בכפר האורנים, שהרסה כליל את בית משפחת דוויק כהן, שנותרה כמעט מחוסרת כל - משה הסב, בן 89, שעבר אירוע מוחי לפני כשנתיים ומאז הוא סיעודי ומתנייד בכסא גלגלים. האם שריה, בת 72, והבת בקי, אם יחידנית לילד בן 8 הלומד בחינוך המיוחד.
בית המשפחה לאחר השריפהבית המשפחה לאחר השריפה
בית המשפחה לאחר השריפה
(צילום: שבי קדם)
קראו גם >>
המשפחה איבדה את רוב רכושם בשריפה וקהילת כפר האורנים נרתמה לסייע. בני הנוער בישוב החלו במבצעי התרמה בהתנדבות כמו שטיפת רכבים, גיוס כספים בקרב סניפי תנועת הנוער של האיחוד החקלאי, התנועה היישובית ועוד.
כעת, לאחר קבלת הערכת הנזק, יצאה הקהילה בקמפיין לגיוס המונים בשם ביחד נחזיר את החיוך הביתה, פנתה לעמותת JGIVE שהסכימה להירתם באופן מלא ולסייע ככל האפשר למען החזרת המשפחה לבית בהקדם האפשרי.
המטרה: לגייס 1.5 מיליון שקל, למציאת דיור זמני למשפחה עד שיגמרו לשפץ את הבית, שיפוץ מלא של הבית שנשרף ורכישת כל הנדרש, כמו גם סיוע בכלל ההיבטים שהמשפחה נזקקת כרגע כתוצאה מהשריפה.
גילי כהן, תושבת כפר האורנים: "משפחת דוויק כהן הם משפחה מקסימה, שעברה בשנים האחרונות תקופה מאד מאתגרת ולצערנו בשישי האחרון, הם איבדו בדקות ספורות את כל רכושם. הם כרגע במצב מאד קשה, אנו, כקהילה תומכת, נעשה הכל כדי להחזיר את החיוך לפניהם.
"אנו באמת מבקשים מכל תושבי מדינת ישראל לפתוח את הלב לתרום ככל יכולתם, גם בימים קשים אלה. עם ישראל הוא עם מדהים, בשעת משבר כולם נרתמים ואנו בטוחים שנגיע ליעד במהירה".
לעמוד התרומות ללחוץ כאן.
לכל העדכונים >>> חדשות מודיעין