● הדיירים: זיו (44) רואה חשבון עצמאי בעל משרד לניהול כספים, חשבות וייעוץ עסקי‑פיננסי. גלית (43) מומחית חשבונות בבזק עסקים, ירושלים. ירדן (14) לומדת בחטיבה בעירוני ד'. אורי (13) תלמיד חטיבה בעירוני ד'. רותם (10) תלמיד בבית הספר היסודי בית חינוך כרמים.
● איפה גרים: "אנחנו גרים ברחוב תשרי בשכונת כרמים בבית בן ארבעה חדרים עם גינה ענקית. בימים אלו נמצאים בהליך של אישורים להוספת חדר", מספר זיו. "אשתי ואני נולדנו וגדלנו בירושלים, ולפני כשבע שנים עברנו למודיעין עם שלושת ילדינו מתוך מחשבה על חינוך הילדים בעיר המותאמת לילדים וזוגות צעירים. חברים שעברו לפנינו לא הפסיקו לדבר על העיר, היום אנחנו מבינים לחלוטין ממה הם התלהבו".
על העיר: "הגענו למודיעין והתאהבנו בה מיידית. הוקסמנו מהפארקים המותאמים לכל גיל, מהטיפוח העירוני, הגינון המושקע ומהאוכלוסייה הצעירה. מקסים בעינינו לראות את התפתחות העיר מאז שהגענו, את השכונות החדשות שקמות, את הפארקים שקמים בכל פינה עם דגש על בריאות וספורט ואת החינוך לקבלת השונה. ולראיה, ילדינו המתנדבים בבית הספר 'פסיפס'. לשיפור: היינו שמחים אם היו מנגישים את עמדות מיחזור הבקבוקים בכל בניין למען הדורות הבאים, ופיקוח הדוק על בעלי הכלבים שלא תמיד דואגים לנקות אחריהם, ולא כולם מקפידים לטייל איתם עם רצועה ורסן".
1 צפייה בגלריה
משפחת אייל. בישולים מכל העדות
משפחת אייל. בישולים מכל העדות
משפחת אייל. בישולים מכל העדות
(צילום: חורחה נובומינסקי)
על העסק: "במשך שנים עבדתי כמנהל כספים בחברות מובילות", מספר זיו. "לאחרונה החלטתי לעלות מדרגה ולפתוח עסק עצמאי לניהול כספים, חשבות וייעוץ פיננסי ארגוני. למעשה, החלטתי לקחת את כל הידע שצברתי עם השנים ולהשקיעו במגוון לקוחותיי. פשוט מדהים לגלות בכל פעם מחדש כמה החלטות חשובות ונכונות יכולות להתקבל, וכמה כספים יכולים להיחסך לעסק כאשר הניהול שלו נכון, כאשר בעל העסק או המנכ"ל נחשפים לנתונים הכספיים ולתוצאות הכספיות באופן שוטף ומיידי. תכנון נכון של תקציב ותזרים, שמירה עליהם ובחינתם מול תוצאות האמת בכל רגע, מונעים 'זליגות' לא מתוכננות ונותנים לעסק יציבות ויכולת התפתחות".
על התחביבים: זיו אוהב מאוד ספורט, פוקד את חדר הכושר על בסיס קבוע, אוהב לרכוב על אופני שטח ומשחק כדורגל עם הילדים. גלית תולעת ספרים ואוהבת להתנדב. ירדן מש"צית בשל"ח ואוהבת מאוד לאפות – בכל פעם מפתיעה מחדש בעוגות יפות וטעימות. אורי אוהב מאוד לשחק כדורגל, הולך לצופים ומתנדב בבית הספר 'פסיפס'. רותם אוהב ללמוד, הולך לחוג קונג פו ובכל יום ראשון הולך למרחב המצוינות אשכולות ברעות להרחבת האופקים. המשפחה כולה אוהבת לטייל בארץ ובחו"ל.
על הבישולים: גם זיו וגם גלית אוהבים מאוד לבשל. עבור זיו בישול הוא תרפיה. "אנחנו מבשלים הכל מכל העדות, 'גונבים' רעיונות מתוכניות בישול ומנסים בבית. על הקינוחים בסופי שבוע מופקדת ירדן".
מוטו משפחתי: "עשה טוב והטוב יחזור אליך".
חוויה משפחתית מיוחדת: "המשפחה נוסעת בכל שנה לטיול בחו"ל. הטיול הזכור לנו במיוחד היה לצפון איטליה, אזור אגם גארדה וסביבתו. שמונה ימים גדושים בטיולי טבע, אטרקציות, המון מים, אוכל וגלידות. כל טיול הוא גיבוש וצבירת חוויות משפחתיות, אבל משהו בטיול הספציפי הזה היה באמת מיוחד. עד היום הילדים לא מפסיקים לדבר ולהזכיר חוויות שהיו לנו שם".