הגשר המחבר בין נופים לציפורים. צילום: באדיבות העירייההגשר המחבר בין נופים לציפורים. צילום: באדיבות העירייה
הגשר המחבר בין נופים לציפורים. צילום: באדיבות העירייה
הכביש שיקצר לתושבים את הדרך: הגשר שמחבר בין שכונת נופים לשכונת הציפורים נפתח בשבוע האחרון. מדובר בחיבור משמעותי המהווה כניסה ויציאה נוספת של כלי רכב ואוטובוסים לשכונות אלו.
אורכו של הגשר כ-100 מטרים והוא נחשב ייחודי בנוף הגשרים בעיר, שכן הוא עשוי פלדה בניגוד לשאר הגשרים העשויים בטון. חומר הפלדה אפשר עיצוב מעניין ומורכב של מוטות "כנפי פרפר" מיוחדים ותאורה דקורטיבית לאורכו של הגשר. בנוסף, ניתנה המון תשומת לב למעקות ולספסלי ישיבה מעוצבים, אשר מוקמו כנקודות תצפית על הנוף הנשקף מן הגשר.
במקביל למעבר כלי הרכב, נפתח חלקו הצפוני של הגשר לטובת הולכי הרגל, כאשר בהמשך עם התקדמות הבנייה בשכונה, ייפתח גם שביל ההליכה הדרומי.
פתיחת הגשר תוכננה למועד תחילת שנת הלימודים. כך, שילדי שכונת נופים אשר ילמדו השנה במוסדות החינוך של שכונת הציפורים עד אשר יושלם אכלוס השכונה, ייהנו מהחיבור המהיר בין השכונות. הן בכלי רכב והן בקווי האוטובוס הנכנסים כעת לשכונה.
זהו כאמור נדבך נוסף וחשוב בפיתוחה של השכונה, אליו מצטרפים גם פתיחת הרמפות (ירידה/עלייה ) משכונת נופים ישירות לכביש מספר 431. כמו כן, מתבצעות כעת עבודות לפתיחת נתיב פנייה ימינה מהיציאה משכונה לכיוון שדרות החשמונאים.
בשבועיים הקרובים, יסתיימו העבודות להקמת הפארק הרביעי בשכונה. זהו פארק גדול הנמצא בסמוך למבנים הנמצאים בימים אלה לקראת איכלוס. הפארק יהיה פארק מונגש ובו יוצבו מתקני משחק לילדים המותאמים גם לילדים עם צרכים מיוחדים, ספסלים והצללה.
כידוע, שטח שכונת נופים המתאכלסת בימים אלו בהדרגה, כ-954 דונם והיא תכלול 1,845 יחידות דיור ומרכזים מסחריים. בשכונה ייבנו 18 מבני ציבור שביניהם, בתי ספר וגני ילדים וגינות ציבוריות.
פרסום ראשוני: 14:00 , 02.09.19