יהפוך לחניה? הגן ברחוב ציפורנית | צילום: רותי בוסידןיהפוך לחניה? הגן ברחוב ציפורנית | צילום: רותי בוסידן
יהפוך לחניה? הגן ברחוב ציפורנית | צילום: רותי בוסידן
עיריית מודיעין עורכת משאל בקרב חלק מתושבי הרחובות ציפורנית וצאלון במטרה להחליט האם ירצו להפוך גן משחקים במקום למגרש חניה, לנוכח תלונות על מצוקת חניה באזור. הסוגיה תוכרע ברוב קולות.
לאחרונה פנו תושבים ברחוב ציפורנית והרחובות הסמוכים לו לעירייה והתלוננו על מחסור בחניה ציבורית באזור. לאור זאת הוחלט בעייריה לערוך את המשאל.
במכתב לתושבים נכתב בין היתר: "במהלך החודשים האחרונים נעשו מספר פניות לעירייה על כך שיש מחסור בחניה ציבוריות באזור. בעקבות פניות התושבים בחנה עיריית מודיעין מכבים רעות מספר פתרונות... הפתרון המיטבי שנמצא הוא הסבת גינת המשחקים בשטח הציבורי הנמצא בין ציפורנית 2 לציפורנית 6 למגרש חניה, גם בשל העובדה שסמוך למקום ישנו גן משחקים ששופץ לא מכבר לטובת ילדי הרחוב. על פי נתוני העירייה מתחם זה יכול להכיל כ־15 חניות".
בהמשך נכתב כי בעירייה מאמינים שיישום הפתרון חייב להיות בתיאום ובהסכמת הדיירים, ולכן יבדקו עם דיירי רחוב ציפורנית האם הם תומכים בשינוי השטח הציבורי לחניה מוסדרת. "במהלך עשרת הימים הקרובים, 18‑9 ביולי, אתם מוזמנים להעביר לנו את בחירתכם באמצעות מייל", נכתב.
"עם שקלול הנתונים נעדכנכם על הבחירה שזכתה לרוב קולות. בסקר יוכלו לקחת חלק תושבי רחוב ציפורנית והבניינים רחוב צאלון 12, 14, 16, והבנינים ברחוב סביון 1, 3, 5, 7 בלבד (הבניינים אשר סובבים את גינת המשחקים). לכל בית זכות הצבעה אחת. הזכות הינה של בעל הנכס".
חבר המועצה אבי אלבז מסיעת 'מודיעין חופשית' מתנגד לתוכנית, והוא פנה השבוע לראש העירייה, חיים ביבס, בבקשה לבטלה. "סיירתי ברחוב ציפורנית ורחוב צאלון, ואין ספק שהתוכנית להסבת גינת משחקים ירוקה ברחוב ציפורנית למגרש חניה היא מיותרת לחלוטין. נהפוך הוא ‑ צריך לשדרג את הגינה ולהוסיף הצללה", אומר אלבז.
לטענתו, יש מספיק חניה פנויה באזור. "סמוך לכניסה לרחוב ציפורנית יש מגרש חניה גדול שיש בו כ־50 חניות. כמו כן, במגרש החניה של 'מודיעין סנטר', שנמצא במרחק הליכה של כמה דקות מרחוב ציפורנית, יש במהלך היום חניות ציבוריות פנויות".
מעיריית מודיעין נמסר בתגובה: "בעקבות פניות של תושבים בנושא מחסור בחניה בחנה העירייה מספר פתרונות. הפתרון המיטבי שנמצא הוא הסבת גינת המשחקים למגרש חניה. יישום הפתרון חייב להיות בתיאום ובשיתוף הדיירים, לכן פנינו לדיירים בשאלה האם הם תומכים בשינוי השטח הציבורי ממרחב ציבורי לחניה מוסדרת. לתושבים ניתנה שהות להעביר את בחירתם. עם שקלול הנתונים יוצגו לתושבים תוצאות ההצבעה".
פרסום ראשוני: 08:36 , 21.07.19