שני בני נוער ממודיעין - מתן רז והראל דגן, התקבלו לתוכנית TEENTECH היוקרתית שהיא תחרות בינלאומית לנוער לפיתוח מיזמים טכנולוגיים.
פרויקט Israel TeenTech, ע"ש שירה צור ז"ל שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב, הוא פרויקט המחבר בין 70 בני נוער - 35 בני נוער מחו"ל מ-14 מדינות שונות בעולם ו-35 בני נוער מישראל (שנבחרו מתוך מאות) וביחד בקבוצות מעורבות הם מפתחים סטארטאפים בנושאים שונים. מטרת הטינטק היא לקרב את הצעירים מרחבי העולם למדינת ישראל, לייצר קשר בין יזמי העתיד למדינת ישראל כאומת סטארט אפ, ולהקים קהילת יזמים בינלאומית.
צילום: דוברות העירייהצילום: דוברות העירייה
צילום: דוברות העירייה
(צילום: דוברות העירייה)
השנה הפרויקט יהיה בסימן מניעת תאונות (דרכים ועבודה). בין המדינות המשתתפות בפרויקט - ארגנטינה, טיוואן, גאנה, סין וברזיל.
הפרויקט מתקיים בין התאריכים 16-23.07 בישראל ובמסגרתו בני הנוער מקיימים סיורים במקומות שונים בארץ ביניהם בכנסת ישראל - סיור הכולל פגישה עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. שיא הפרויקט הוא שלושה ימים שבהם בני הנוער יושבים לפתח את המוצרים שלהם עד לתחרות ביום האחרון. ששת הזוכים במקום הראשון יזכו במלגת לימודים לשנת לימודים לטכניון או מלגה מלאה לאוניברסיטת חיפה ללימודי מחשבים. מצטיין התוכנית יקבל גם הוא מלגה לשנת לימודים לטכניון ללא קשר למיקום קבוצתו.
שני המשתתפים ממודיעין הם כאמור מתן רז והראל דגן. שניהם מתארים שהם אוהבים את עולם הנדסת התוכנה מאז ומתמיד.
מתן רז, בן 17 סיים כיתה י״א בתיכון מו"ר. הוא למד מוגבר הנדסת תוכנה ופיזיקה ותחביבו מעבר להנדסת תוכנה הוא לשחק כדורסל. "התרגשתי כשהתקבלתי לפרוייקט", הוא אומר, "כי ידעתי שזו הזדמנות מאתגרת שמתאימה בדיוק בשבילי".
הראל דגן, בן 18 סיים כיתה י״ב בתיכון מו"ר. למד מוגבר הנדסת תוכנה ופיזיקה ותחביבו מעבר להנדסת תוכנה הוא נגינה על גיטרה. "אני ממש שמח שניתנה לי ההזדמנות להגיע לפרוייקט השנה", הוא אומר, "ולייצג את העיר שלי בפרוייקט כלכך משמעותי".