חזירי בר משוטטים. צילום: משה מנס חזירי בר משוטטים. צילום: משה מנס
חזירי בר משוטטים. צילום: משה מנס
תושבי מודיעין עילית הופתעו השבוע לגלות משפחה של כ-14 חזירי בר מטיילים להנאתם ברחוב אבי עזרי. בהמשך הם חיטטו והפכו פח אשפה גדול.
אחד מהתושבים שתיעד את החזירים המשוטטים, משה מנס סיפר למיינט מודיעין: "בכניסה לבניין תלה שכן פתק נזעם הקורא להורים שלא לשלוח את הילדים לזרוק את הזבל, לטענת השכן הילדים לא מכניסים את השקיות לפח ומפזרים את הפסולת בכל האזור.
עוד הוסיף: "הלילה שמעתי רעשים מבחוץ והופתעתי לגלות את המשפחה שאחראית לונדליזם. צפו ותראו בעצמכם ופעם הבאה תבדקו פעמיים לפני שאתם מאשימים".
חזירי בר משוטטים. צילום: משה מנסחזירי בר משוטטים. צילום: משה מנס
חזירי בר משוטטים. צילום: משה מנס
חזיר בר הוא יונק אוכל-כול והוא חי בעדרים. הוא ניזון משורשים ופקעות, מחרקים, מזוחלים, מגרגירים, מבלוטים ואף מנבלות. יש מהם שאף צדים את טרפם. החזירים פעילים ביום ובלילה, אך בגלל תנאי מזג האוויר בארץ ופעילות האדם האינטנסיבית הם מעדיפים לחפש את מזונם בשעות הקרירות יותר – משעות הערב עד שעות הבוקר המוקדמות. בשעות היום הם מעדיפים להסתתר ולנוח במקום מוצל וקריר. בחורף ניתן לראותם בכל שעות היום.
"כניסתם של חזירי הבר אל תחומי היישובים גורמת מפגעים: נבירתם בקרקע בחיפוש אחר מזון מזיקה לגינות פרטיות וציבוריות, ובמקרים רבים הם הופכים פחי אשפה כדי להשביע את רעבונם", מסבירים ברשות הטבע והגנים.
פרסום ראשוני: 14:40 , 08.07.19