שמירה כבדה הוצבה ביום חמישי האחרון בכניסה לאירוע הגאווה שנערך ברחבת הקשתות מול קניון עזריאלי במודיעין. כל מבקר נבדק בקפידה וקיבל צמיד שאפשר לו להיכנס. כל זאת בהוראת המשטרה ולאחר שהתרחשו מספר מקרי תלישת דגלי גאווה בשבוע האחרון ושיח סוער וקשה שהתנהל ברשתות החברתיות בטרם האירוע.
אירוע גאווה במודיעין | צילום: רותי בוסידןאירוע גאווה במודיעין | צילום: רותי בוסידן
אירוע גאווה במודיעין | צילום: רותי בוסידן
את האירוע, שהיה השני שהתקיים במודיעין והראשון בחסות העירייה, פקדו כמה מאות אנשים. ראש העירייה וסגניו לא נצפו במקום, אך חברי מועצה וחברי כנסת המייצגים את הקהילה הגאה הגיעו והביעו תמיכה.
רחבת הקניון קושטה בדגלי הקהילה, ולמרות האבטחה בכניסה, דיווחו המבקרים על אווירה חגיגית ושמחה. באירוע שנשא אופי משפחתי וקהילתי הוצבו דוכני הסברה של חוש"ן, איגי, קפה מודי, והאגודה למען הלהט"ב בישראל. כמו כן הוצב דוכן למכירת מרצ'נדייס בצבעי הקהילה, ועמדות הפעלה לילדים. על הבמה המרכזית הופיעו עלמא, איימי, דארלינג, להקת blueberry ועוד רבים.
אירוע גאווה במודיעין | צילום: רותי בוסידןאירוע גאווה במודיעין | צילום: רותי בוסידן
אירוע גאווה במודיעין | צילום: רותי בוסידן
״השנה יזמנו והלכנו קדימה והחלטנו שלראשונה מקיימים אירוע גאווה בתמיכת העירייה, לראשונה יש חבר מועצה מחזיק תיק חדש של להט"ב, ובקרוב ייכנסו ארגוני חוש"ן ושוב"ל לבתי הספר, להעביר הסברה ומענה לבני הנוער בעיר", בישר חבר המועצה ומחזיק תיק הלהט"ב שחר מי און, והוסיף: "אני גאה במודיעין, שכמו עשרות ערים אחרות בארץ – מחבקת את כל תושבי העיר. תודה לכל מי שלקח חלק בהפקת האירוע: אגף תרבות ואירועים, עיריית מודיעין שתמכה ותקצבה, ראש העירייה שהעביר מסר כי הוא מחבק את הקהילה ורואה חשיבות בקיום האירוע ומודה ולכל מי שיכל ועזר. חשוב לנו להעביר מסר: אדם הוא אדם והראינו ללא ספק כי הציבור הגאה במודיעין הוא חלק בלתי נפרד מאתנו, בדיוק כמו כל אזרח אחר, ללא הבדלי צבע, מוצא, מגדר או נטיה מינית".
ח"כ עידן רול, ממפלגת "כחול לבן" שנכח באירוע הוסיף: "אני חושב שמודיעין זאת תופעה מדהימה. בשנה שעברה ניצבנו כל האנשים ממנהיגי הקהילה מול סיטואציה מאוד מורכבת שהייתה פה. מתוך הדבר הזה נעשה חשבון נפש, הכניסו תיק גאווה למועצה, הכניסו תקציב, ועכשיו, שנה אחרי, אנחנו נמצאים באירוע מדהים, משתף ומכיל, בווייב של מודיעין. זה מוכיח למה המאבק שלנו כל כך חשוב".
עידן רול ושחר מי און באירוע הגאווה במודיעין | צילום: רותי בוסידןעידן רול ושחר מי און באירוע הגאווה במודיעין | צילום: רותי בוסידן
עידן רול ושחר מי און באירוע הגאווה במודיעין | צילום: רותי בוסידן
באירוע ביקר גם חבר מועצת העירייה לשעבר מטעם 'הבית היהודי', ג'וני קליין, שאמר: "באתי להכיר. האווירה מקסימה. בשבוע של כל כך הרבה חוסר סובלנות זה נעים להיות באירוע כזה".
זה לא כל כך מקובל במגזר ממנו אתה בא.
"יש הרבה חברים בקהילה שהם מהמגזר הדתי ורואים אותם גם פה".
"זה אירוע מרגש מאוד", אמרה גם ס', אם לנערה גאה, וסיכמה: "אנחנו שמחים שעיריית מודיעין שיתפה פעולה עם הנוער הגאה. התהליך היה לא פשוט. היינו שמחים אם העירייה היתה מגנה את פעולת הורדת הדגלים. אני מאמינה שהאירוע יהפוך למסורת".
פרסום ראשוני: 11:05 , 07.07.19