פיצוץ מיסתורי באמצע הנסיעה: יו"ר הוועד למען החייל במודיעין, סגן אלוף (במיל') דודו גלבוע נסע במכוניתו, עם מתנדבות בסמוך למוצב באזור קריית ספר (מודיעין עלית). המטרה היתה לחלק סופגניות לחיילים במוצב. אלא שגלבוע גילה במהלך הנסיעה כי נפער חור בדלת המכונית שנראה כאילו נוצר מקליע שחדר לתוכה. עד כה לא נמצא קליע כזה. האירוע נמצא בחקירה.
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"
בשבוע שעבר יצא גלבוע ביחד עם מתנדבות לחלק סופגניות לחיילים. בחזרה מהחלוקה, סמוך למוצב קריית ספר בתוך שטח ישראל, נשמע לפתע פיצוץ. "בחנתי את המכונית, ראיתי שהכל בסדר ונסעתי מהר לכיוון המחסום", מספר גלבוע. "שם גילינו שיש חור בדלת שנראה כמו ירי. מאוחר יותר אנשי המז"פ ניסו לגלות מה גרם לחור, אך לא הצליחו לקבוע בוודאות במה מדובר. כרגע נראה שזה לא קליע ולא אבן".
"הייתי עם השוטרים והמז"פ עד השעה 04:00", מוסיף גלבוע. "הם חיפשו קליע וחומר נפץ בכל המכונית. היו בנות במכונית שנבהלו מאוד. המתנדבות טענו שלא ראו כלום בתוך המכונית. הן התרגשו מהאירוע ואני מתוך הניסיון שלי עשיתי את הכל בקור רוח וניסיתי שירגישו טוב כדי להקל עליהן. עכשיו אני צריך לעשות הערכת מצב מתי ואיך לחלק לחיילים, במיוחד כאשר זה קרה בתוך הקו הירוק".
"ישבנו במושב האחורי ופתאום שמענו בום חזק", מספרת כרמל, תלמידת תיכון עירוני ג', שהתנדבה לעזור בחלוקת הסופגניות. "דודו חשב שקרה משהו למכונית. פחדנו, התכופפנו, הגנו על הראשים שלנו וירדנו למחסום של נעלה, שם ראינו את החור בדלת ושקע קטן. לא נכנס כלום למכונית אבל זה נראה כמו חור של קליע. רעדנו מפחד, מעולם הלב שלי לא דפק כל כך מהר. מאוד נלחצנו וזה הקפיץ את כל הגזרה. באו לשם הרבה חיילים וניידות משטרה שניסו להבין מה קרה שם".
דובר צה"ל בתגובה: "מבירור ראשוני ומסריקות שביצע צה"ל אשר הגיע לנקודה, עד כה לא נמצאו ממצאים שמאששים פגיעת קליע במכונית המדוברת".