פעילות בקיפאון: מדריכים בתנועות נוער במודיעין מדווחים על קשיים בקיום פעילויות בשל מחסור במבנים שהוקצו להם. הבעיה, לדבריהם, מחריפה בימי החורף.
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"
"אנחנו עורכים את הפעילויות בבית הספר החדש בעירוני ד' הסמוך אלינו", מספר טל, מרכז סניף מודיעין של תנועת הנוער "מכבי צעיר". "אם יש גשם אנחנו מודיעים לחניכים להגיע לשם. אבל מדובר בתנועת נוער וחשוב כאן עניין השייכות למקום ולסניף, והערך הזה נפגם. מעבר לכך, הציוד שלנו נמצא בסניף וכל פעם צריך להביא אותו במכוניות וזה מקשה מאוד".
מה אתה מציע? "הפתרון הוא מתחם חדש. אי אפשר להחזיק תנועת נוער עם שני קרוואנים. המקום שלנו קטן כדי להכניס עוד קרוואנים ולכן צריך למצוא מקום אחר לפעילות שלנו".
גם בסניף רע"ם של בני עקיבא מתלוננים על בעיות דומות. "כאשר יש שבתות גשומות אז נוצרת בעיה. אין מקום לכל החניכים, ואנחנו מנסים למצוא רעיונות יצירתיים כדי לפתור אותה. למשל, לעשות פעולה גדולה לכמה קבוצות", מספרת אחת המדריכות. "אותי ואת החניכים זה מכעיס כי תכננתי משהו ובגלל שאין פתרון לגשם אז הפעולה משתנה לחלוטין".
מדריכה אחרת מוסיפה: "אנחנו מבקשים מראש העיריה לעזור לנו להגדיל את הסניף. יש לנו מספר עצום של חניכים, אבל לצערנו, הסניף שלנו קטן ולא יכול להכיל את כולם. כשיש גשם אנחנו מנסים למצוא פתרונות כמו כיתות באולפנא, להכניס הרבה חניכים בכמה קרוואנים ולהידחס.
"צריך למצוא פתרון מיידי, להרחיב את המקום ולהביא עוד מבנים. בסופו של דבר, מדובר בפעילות חיובית ומבורכת, וחשוב לנו לעשות את הפעולות גם כאשר יש גשם".
מה קורה בשטח? "חניכים לא באים כי הם יודעים שלא יהיה מקום, הפעולות מתעכבות כי לפעמים לא מוצאים מקום".
"בימים גשומים הציוד שלנו נרטב ונהרס", מתאר הרכז הטכני של סניף מכבים ב"מכבי צעיר". "המבנים והקרוואנים מוצפים בגלל נזילות. לפעמים אנחנו דוחים פעולות, או מעבירים אותן בגשם ונדחסים מספר רב של חניכים בקרוואנים. כל הדבר הזה גורם לנו נזק, כי בגלל שהחניכים יודעים שקר ורטוב הם מעדיפים שלא לבוא. ככה נוצרת ירידה במספר החניכים בחורף".
למה אתה מצפה? "צריך לבנות מבנים מבטון, מבנים הולמים וחמים שמתאימים לכל תנאי מזג האוויר. כרגע קשה לנו בצורה הזאת ואנחנו מבקשים עזרה בנושא מעיריית מודיעין. היינו שמחים להשתמש בבית הספר מעוז במכבים הצמוד אלינו".
עיריית מודיעין מסרה בתגובה: "לכל תנועות הנוער בעיר יש פתרון לקיום פעילות בימי חורף. חלק מהתנועות פועלות במוסדות חינוך ומוסדות ציבור שהוקצו להן על ידי העיריה ויחידת הנוער. חלקן בחרו להישאר במקום הפעילות המקורי ולפצל את שעות הפעילות. כל תנועה המבקשת להתארח במוסד ציבורי מקבלת מענה באופן מיידי".