ההיסטוריה חוזרת: שני כלי רכב התנגשו ביום שני השבוע בצומת היהלום-תרשיש כאשר האחד לא ציית לתמרור "עצור". הנהגים נפצעו באורח קל, נזק נגרם למכונית והכביש, שוב, נזרע בזכוכיות. תושבים שחלפו במקום כבר לא התרגשו מהמראה של התאונה, שהפך לשכיח ברחוב.
בואו להצטרף לעמוד הבית של "ידיעות השפלה"
"תאונה כאן זה כבר חלק מהשגרה, אנשים מתייחסים לזה כמעט בשוויון נפש", מבהירה מירה אלגם המתגוררת בסמוך לצומת. "בכל שבוע יש פה שתיים-שלוש מכוניות שמתנגשות זו בזו. לא תמיד המשטרה יודעת בגלל שזה נגמר בתאונות פח. אבל אם לא יעשו משהו בנידון, מישהו עלול לשלם על כך בחייו".
על אף שהצומת מתומרר ב"עצור", רבים מהנהגים חוצים מבלי לעצור ומבלי להבחין ברכבים המגיעים מהרחובות החוצים. "ברחוב שכונתי וצר אני רואה אותם טסים במהירות של 80-90 קמ"ש כאילו זו אוטוסטראדה", מוסיפה אלגם, "האוטובוסים דוהרים בעיקול של רחוב יהלום באופן מעורר אימה, בלילות אני שומעת את ההדף ופוחדת שיום אחד ייכנס לי אוטו לתוך חדר השינה. הלוואי שבעיריה היו מוותרים על אייל גולן שהופיע ביום העצמאות, ומשקיעים במקום זה ברמזור שיציל חיים".
תיבת ההודעות האלקטרוניות של ראש העיריה, חיים ביבס, מתמלא מדי שבוע בתמונות של תאונות דרכים במודיעין, בין התמונות ניתן למצוא שוב ושוב את צומת יהלום ותרשיש. מי שדואג לצלם ולהעביר את העדות מהשטח הוא שרון מעוז מתנועת "מודיעין של כולנו" שאינו מניח לבעיות התחבורה בעיר.
"זה קורה כל הזמן באותו מקום", מבהיר מעוז, "צומת יהלום-תרשיש מנקז אליו אנשים שדוהרים במורד הרחוב ומידי שבוע יש תאונה במקום. מדובר במוקד של פורענות הנמצא מטרים ספורים ממתחם גני ילדים. חייבים לבנות כיכר ולהוסיף פסי האטה. למרות שכחבר ועדת תחבורה הזהרתי שחייבים לבנות כיכר ולהוסיף פסי האטה ברחוב, מחזיק תיק התחבורה, חנן ברנשטיין, מסרב להכיר בבעיה".
"יש מקומות בעייתיים יותר בעיר", אומר בתגובה מפקד תחנת המשטרה במודיעין רפ"ק יורם ברינה. "במקביל לתאונה שם, הייתה לנו השבוע תאונה של רכב שנכנס בתחנת דלק עם פצוע בינוני. אנחנו לא יכולים לעשות סיפור מכל תאונת פח בעיר. המשטרה מטפלת מדי יום במספר תאונות דרכים באזור ונמשיך לפעול למען הבטיחות של התושבים".
ברנשטיין: "מעוז ממשיך לעסוק בפופוליזם של כיכרות. המערכת המקצועית העירונית מתייחסת במלוא הרצינות לכל דיווח של כל אזרח בגין אירוע תאונה, עם נפגעים וללא נפגעים. מעת לעת, אנו בוחנים את ריכוז התאונות לסוגיהם במסגרת ישיבה מקצועית בראשות מהנדס העיר ומטפלים במפגעים על בסיס שיקולים מקצועיים בלבד.
"גם לשרון מעוז יש זכות כמו לכל תושב להמשיך ולדווח למוקד העירוני על כל מפגע בטיחותי באשר הוא, ואנו שמחים שהוא עוזר לנו לייצר מאגר אינפורמטיבי טוב יותר".
מהעירייה נמסר בתגובה כי "בימים אלה מקדמת העירייה תוכנית להגברת הבטיחות בכבישים ובצמתים בעיר, מול משרד התחבורה ובמסגרתה בוחנת את הצמתים הדורשים טיפול".