מחוברים, גרסת "העיר הגדולה": בני נוער פתחו לפני שבועיים במאבק להגברת תדירות קו 7, המוביל אל היישובים לפיד, כפר האורנים וחשמונאים. הם פתחו עמוד בפייסבוק וחתמו על עצומה אינטרנטית. "ברצוננו להגביר את כמות האוטובוסים שעוברים מדי יום בין מודיעין ללפיד, כפר אורנים ובית חשמונאי", נכתב בעצומה.
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק ל "ידיעות השפלה"
"קו 7 עובר בשעות 07:00, 08:00, 14:00, 15:00, 16:00 ולא יאוחר מכך. בשעות הערב או בין 08:00 ל-14:00 על האזרחים להזמין לעצמם מונית או לנסות להסתדר בדרכים אחרות ומסוכנות כמו נסיעה בטרמפים".
על העצומה חתמו מאות בני נוער. "בכפר האורנים, לפיד וחשמונאים יש בני נוער וילדים שלומדים במודיעין ותלויים במידה רבה בתחבורה הציבורית לצורך קיום חיים חברתיים והעשרה בתחומי הלימודים וגם לצורך השתתפות בחוגים, מפגשים עם חברים, מפגשי בית ספר וכדומה", מסבירים נטע צמח ואסף טגליכט, ממובילי המאבק.
"התחבורה הציבורית היום מהיישובים למודיעין בשעות אחר הצהריים מסתכמת בשלושה אוטובוסים בלבד, בשעות שלא מתאימות כלל לפעילות החברתית ופעילות החוגים (בשעות 14:30, 15:30, 16:30), כך שלמעשה אין פתרון תחבורתי כולל שנותן מענה לצורכי הנוער".
למה אתם חושבים שהמאבק שלכם צודק? "היישובים שלנו הם למעשה פרברים של מודיעין, ואנחנו נסמכים במידה רבה על 'העיר הגדולה'. אנחנו מאמינים כי על הרשויות לדאוג ולאפשר לנו לנהל אורח חיים חברתי בדומה למקומות אחרים בארץ. בלי מענה מצד הרשויות הנוער נחשף לסיכונים מיותרים, כגון נסיעה בטרמפים או במוניות. זה גם מונע במידה רבה את היכולת שלנו לקבל חינוך משלים במסגרת חוגים ושיעורי השלמה, ואף מצמצם במידה רבה את היכולת שלנו להיפגש עם חברינו מהיישובים האחרים".
חברת "ויאוליה" (קונקס) המפעילה את הקו המדובר הרימה את הכפפה והזמינה את בני הנוער להיפגש עם נציגיה על מנת להבין יותר את הצרכים ולחשוב איך לעזור להם. "קיבלנו פנייה של יוזמה ברוכה משני תלמידים", מספר מנהל מערך השירות של החברה, עופר תג'ר. "הקשבנו להם בהאזנה מלאה.
הם הציגו בפנינו את הנתונים שלכאורה הם סקרו את קו 7 ואת הבעיות מבחינתם. אני ומנהל הסניף הקשבנו והסברנו להם מה צורכי הנוסעים ופעילות התחבורה הציבורית בעיר. בהחלטה משותפת נקבע שהם ירחיבו את אמצעי הסקר ואנחנו נשמח להפעיל פיילוט ניסיוני".